Ve 2. kole 1. Futsal ligy futsaloví Klokani přivítali na domácí palubovce FC Baník Chomutov. Oboum klubům se úvodní kolo vydařilo velmi odlišně, kdy Klokani prohráli rozdílem třídy s Libercem, kdežto Chomutov si vyšlápl na pražskou Slavii. Klokani si byli vědomi, že do reprezentační pauzy by nebylo příjemné odcházet s nula získanými body na kontě s následným výjezdem do Brna, kde se opět bude hrát o velmi důležité body.

Klokani před naprosto úžasnou diváckou kulisou vstoupili do utkání velmi dobře a během úvodních minut utkání se dostali dokonce do dvoubrankového vedení po brankách Vojtěcha Holuba Daniela Kosiny. Ve druhém dějství prvního poločasu však přebrali iniciativu hráči Chomutova a především zásluhou Lukáše Kroka záhy vyrovnali na 2:2. Klokani v tu chvíli byli značně opaření, přesto dokázal Klokanům vrátit vedení Martin Hora, který si tak připsal první branku po návratu do nejvyšší soutěže. Poslední slovo v prvním poločase však měl opět Chomutov, který vyrovnal na 3:3. U všech tří branek v prvním poločasu Chomutova byl Lukáš Krok, který byl jednoznačně nejnebezpečnějším hráčem našeho soupeře.

První poločas byl skvělou pozvánkou na poločas druhý. Ve druhém poločasu se snažili Klokani opět tlačit a jít do vedení. Chomutov však dvěma slepenými brankami Klokanům odskočil a utkání začínal mít pevně ve svých rukou. Zelenobílí však v posledních 13 minutách utkání předvedli neskutečný obrat ve skóre, kdy střelecky explodovali a vstřelili hned 6 branek v řadě. Na drama založil svou brankou Kryštof Lízálek. Vyrovnávací branku na 5:5 vstřelil David Nekvasil. Vítěznou branku utkání vstřelil mladičký talent Ondřej Holub, pro kterého tato branka byla vůbec první v nejvyšší soutěži. Klokani však nezastavovali a v eufórii celé haly pokračovali, když o minutu později si připsal svou druhou branku v utkání Daniel Kosina. Následně se Chomutov uchýlil k powerplay, která však vůbec Klokany neohrozila a přes celé hřiště se ještě trefili podruhé v utkání David Nekvasil Kryštof Lízálek.

Chtěli bychom za celý klub mnohokrát poděkovat všem našim fanouškům, kteří v hale vytvářeli po celou dobu utkání neuvěřitelnou atmosféru, kterou doopravdy dlouhou dobu nejvyšší futsalová soutěž nezažila. Právě i VY máte lví podíl na historicky prvním vítězství futsalových Klokanů v 1. Futsal lize. Po reprezentační přestávce Klokani odcestují do Brna, kde změří síly se Žabinskými Vlky.

Ohlasy aktérů:

David Ploc (Bohemians): “Jsem neskutečně hrdý na celý tým. Historicky první vítězství našeho klubu v nejvyšší soutěži mělo naprosto vše. Výsledek se přeléval z jedné strany na druhou a ani stav 3:5 nás nepoložil a utkání jsme dokázali otočit ve svůj prospěch. Naprosto neuvěřitelní byli ale naši fanoušci, kterým patří velké díky. Před takovou kulisou většina z nás nikdy nehrála a neskutečně si této podpory vážíme.”

Lukáš Krok (Chomutov): “Do utkání s Bohemkou jsme nevstoupili vůbec dobře. Než jsme se rozkoukali, tak jsme bohužel prohrávali 0:2. Druhý poločas jsme konečně začali hrát svojí hru a zaslouženě jsme vedli o dva góly. Nakonec přišla poslední desetiminutovka druhého poločasu a náš úplný zkrat, ve kterém jsme dostali šest gólů. Ze zápasu se musíme, co nejrychleji oklepat a v reprezentační přestávce budeme muset potrénovat a připravit se na domácí zápas s Libercem.”