Dlouhá futsalová pauza skončila a v pátek se opět rozběhl kolotoč nejvyšší české futsalové soutěže. Rapid do nového ročníku vstoupil s drobnou změnou v názvu jako SK Rapid a to zápasem proti Olympiku Mělník.

Vzhledem ke změnám v obou týmech, přičemž ty nejzásadnější byly na trenérských postech a v případě Rapidu také ve složení kádru, se dal těžko předvídat vývoj samotného zápasu. Začátek se však povedl více Rapidu, který již v 6. minutě vedl 2:0, když se nejprve po parádní akci prosadila brazilská posila Hiago Inocencio, aby na něj navázala svou tečí další akvizice v podobě Kolumbijce Sebastiana Hernandeze. Rapid měl v následujících minutách další šance ke skórování ty však neproměnil.

Naopak Mělník postupně začal více hrozit a to především z rychlých brejků, první z nich využil v 11. minutě hostující Mykiska. Ve 13. minutě dostal Mělník možnost zahrávat zajímavou standardní situaci, kterou přetavil v branku na 2:2 Tomáš Abrham. Za další minutu Mělník dokonce otočil výsledek ve svůj prospěch, když proměnil další rychlý brejk - 2:3. Rapid ovšem zareagoval nejlépe jak mohl, brankář Jan Grümann se vydal podpořit své spoluhráče na útočnou polovinu a přesným pasem našel na zadní tyči Gabriela Nunese, který z voleje nekompromisně srovnal na 3:3.

Závěr prvního poločasu však patřil hostujícímu Mělníku, který díky zbytečným faulům Rapidu dostal možnost zahrávat dva desetimetrové kopy, ale neuspěl jak reprezentant Jiří Vokoun, kterého vychytal brankář Rapidu, tak ani Josef Gabčo, který orazítkoval tyč. Do kabin se tak šlo o přestávce za stavu 3:3.

I když byl druhý poločas neméně dramatický, přinesl už pouze dvě branky. Ta první padla hned v jeho úvodu, Gabriel Nunes vyhrál osobní souboj a střelou téměř z půlky hřiště překvapil hostujícího brankáře Tarra a Rapid vedl 4:3. Další průběh druhého poločasu byl vyrovnaný a na další branku diváci čekali až do 35. minuty, bohužel pro fanoušky Rapidu padla do sítě domácích. Mělník rozehrál svůj tradiční roh, ale kapitán hostů Jiří Vokoun míč dokonale trefil před skluzujícím Tomášem Vobořilem a srovnal na 4:4.

Na samotném konci měla obě mužstva dvě velké šance na to získat výhru pro sebe. Po další parádní akci Hiaga Inocencia neproměnil svou šanci Gabriel Nunes, stejně naštěstí dopadl na druhé straně Josef Gabčo a tak si obě mužstva připsala z úvodního utkání nové sézony nejvyšší soutěže bod za remízu 4:4.

Kromě zmíněných posil v podobě trojice zahraničních hráčů si svou premiéru v dresu Rapidu připsal také Václav Bartoš. Do utkání byla připravena zasáhnout i dvojice juniorů Jan Novotný, Slávek Cinádr a také brankář U17 Daniel Baťha, pro všechny zmíněné šlo o první nominaci k prvoligovému duelu i přesto, že do utkání nezasáhli.

Ohlasy aktérů:

Tomáš Vobořil (hrající trenér SK Rapid Ústí nad Labem): "Bylo znát, že jsme měli pouze jeden trénink v plném počtu, nebyli jsme proto tolik sehraní. Na tréninku jsme si ukázali nějaké věci, ale ty jsme bohužel nebyli schopní zatím plnit. Zápas jsme mohli zvládnout za tři body, vytvořili jsme si dostatek šancí. Kdybychom odskočili soupeři na větší rozdíl, zápas bychom podle mě zvládli. Bod bereme, neboť Mělník měl ke konci také stoprocentní brankovou příležitost. Vezmeme si ze střetnutí ponaučení a budeme se snažit na Helasu zvítězit."

Pavel Šuba (SK Olympik Mělník): "Bezprostřední pocit po zápase je zklamání. Herně jsme byli dle mého názoru výrazně lepší, na šance bylo utkání vyrovnané. Čekali jsme více, ale jedná se o bod z venku a musíme to tak brát. Výkon nebyl zcela ideální, chyběla nám kvalita."

Patrik Machytka (hráč SK Olympik Mělník): „Hráli jsme první ostrý zapas, který byl dost náročný a dost vyrovnaný na obě strany, bohužel ale šance, které jsme měli, jsme je neproměnili a nevzali všechny 3 body. Ve finále remíza je zaslouženě na obě strany. Teď budem muset doma zabrat a získat doma první tři body.”