První branku ve slušně zaplněné chomutovské hale viděli diváci až v 15. minutě, kdy se na útočný výpad vydal slávistický brankář Adam Vondráček. Otevřela se mu až cesta před domácí branku, výsledkem akce byla jeho asistence Antonínu Hrdinovi a hosté vedli. Téměř vzápětí ale přišla odpověď, když Daniel Klíma parádní ránou do dolního rohu branky vyrovnal. Oba týmy měly celou řadu šancí, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Po přestávce se znovu jako první prosadili hosté - Jan Homola hlavou parádně pod břevnou uklidil centr od Tomáše Kuchty. Baník ale znovu přišel s rychlou odpovědí. O minutu později Denis Laňka svojí první brankou v 1. Futsal lize srovnal skóre na 2:2. Tentokrát přišly další dva domácí údery - ve 29. minutě po Krokově přihrávce zvýšil Klíma na 3:2 a o tři minuty později další přesnou ránou navýšil skóre Laňka na 4:2.

Slávisté sedm minut před koncem začali hrát power play, vytvořili si šance, ale zastavil je domácí brankář Jan Nejedlý, který se na úvod sezony prezentoval skvělou formou. Rukou vyrazil i Kuchtovu střelu z přímého kopu z 10 metrů. Stejný zákrok ale nepředvedl proti ráně Ondřeje Míči ze stejné standardní situace tři minuty před koncem - 4:3 pro Chomutov. Diváci se nenudili ani v závěru, kdy parádním brankářským zákrokem Martin Brychta při power play sebral Klímovi hattrick. Na konci se ze tří bodů radovali domácí, slávisté mohou litovat neefektivní koncovky.

Ohlasy aktérů:

Jan Homola (kapitán Slavie): "V zápase jsme dvakrát šli do vedení, já vždy říkám, že po vstřelení branky jsou vždy dvě, ti minuty, kdy nesmíme inkasovat. To jsme nezvládli. Další věc byla koncovka, pokud neproměníme tolik vyložených šancí, nemůžeme venku pomýšlet na body. Navíc jsme nedali desítku. Nedá se nic dělat, musíme jet dál."

Denis Laňka (Chomutov): “Zápas byl velmi těžký, drželi jsme se Slavii tempo, ale dostali jsme lacinej gól, naštěstí pro nás jsme dokázali vyrovnat. V druhé půli byla hra znovu vyrovnaná a jsem rád, že jsem týmu pomohl svými góly a že jsme zápas zvládli za 3 body.”