Klokani včera vstoupili do prvoligového kolotoče. Historicky první utkání Klokanů v nejvyšší soutěži mělo mnoho otazníků. Klokani překvapili mnoha zajímavými výsledky v letní přípravě a hráči Liberce se tak museli mít na pozoru. Ve SC Řepy se tak očekávalo více vyrovnané utkání, než napovídá konečný výsledek. Liberec do utkání vstoupil velmi aktivně a i přes pár šancí Klokanů v úvodu utkání měl míč více na futsalkách a vytvářel si čím dál větší šance.

Jednu takovou šanci využil hostující Jelínek a tato branka dodala Liberci potřebný klid. Tým ze severu Čech do poločasu přidal další čtyři branky a do kabin se šlo za stavu 5:0 z pohledu hostů. Klokani v prvním poločasu působili velmi nervózně a bylo znát, že pro většinu hráčů se jedná o vůbec první utkání v nejvyšší futsalové soutěži.

Klokani však vstoupili velmi dobře do druhého poločasu, kdy hned v první minutě vstřelil historicky první branku Klokanů v 1. Futsal lize Vojtěch Holub a o dvě minuty později snížil již na 2:5 z pohledu Klokanů Adam Jákl. Liberec však na skvělý nástup Klokanů opět zareagoval dalšími dvěma vstřelenými brankami a prakticky tak rozhodl definitivně celé utkání. Liberec celé utkání předváděl velmi kvalitní futsal, na který si budou muset mladí Klokani hodně rychle zvyknout. Za zmínku jednoznačně stojí individuální výkony zahraničních hráčů Liberce, kteří momentálně patří mezi to nejlepší, co naše nejvyšší soutěž nabízí.

Pozitivem na hře Klokanů může být především zlepšený výkon ve druhém poločasu, ve kterém se nám podařilo vstřelit tři branky. Za zmínku také stojí, že ve druhém poločasu velkou porci minut dostali mládežničtí reprezentanti Tomáš Trávníček Ondřej Holub. Již tento pátek nastoupí Klokani opět na domácí palubovce k reparátu nepovedeného výkonu, kdy přivítáme FC Baník Chomutov.

Ohlasy aktérů:

Vojtěch Holub (Bohemians): “Dnešní utkání bohužel nedopadlo podle našich představ. Nevycházela nám naše hra a zkušení hráči Liberce všechny hrubé chyby od začátku trestali. I přes dobrý vstup do druhého poločasu se nám nepodařilo výsledek zápasu zvrátit a ten bohužel jen podtrhuje naší zaslouženou prohru. Musíme se teď semknout a rychle si uvědomit, že nejvyšší soutěž je už o něčem jiném.”

Tomáš Jelínek (FTZS Liberec): “Jsme rádi, že jsme zvládli první zápas výsledkově i herně. Nepovedl se nám pouze vstup do druhé půle, kdy už jsme vedli 5:0. Pak jsme ale góly přidali zase my a zápas dohráli pod kontrolou.”