Zručští chtěli Spartě oplatit porážku z první poloviny sezóny a to se jim povedlo náramně. Už po první půli vedlo Benago 2:0 po vlastní brance Sparty a dorážce Rodka.  Po přestávce sice snížil Vobořil na 1:2, ale v tu chvíli byla Sparta na dostřel naposledy. Marcel Rodek dokonce ve druhé půli zkompletoval hattrick a jeho tým zvítězil vysoko 9:4.

„Podívejte se na číslo. Na skóre svítí má legendární devítka. Kluci mi udělali radost,“ usmíval se trenér Benaga Beni Simitči a zhodnotil zápas: „Teď už můžu v klidu říct, že na nás Sparta nemůže mít. Porazili nás v prvním zápase, protože jsme hráli v pěti. V poháru jsme je jasně přejeli. Dnes to samé. Kdybychom proměnili všechny šance, tak jsme dali třináct gólů. Jsem spokojený. Uzavíráme rok úspěšně. Jsme třetí, což je podle českých norem zasloužené. První jsou Teplice, druhý ERA-PACK a pak my.“

Beni Simitči nevyloučil, že by tým mohl přes svátky posílit: „Po Novém roce budeme dál pracovat a pokusíme se ještě zlepšit. Možná dorazí i nějaké posily. Všechno je možné. Může také přijít nabídka na nějakého hráče, kterou budeme muset akceptovat. Zatím spíše očekávám posílení kádru.“

Krutou porážku Sparty zhodnotil i hrající trenér David Frič: „Porážka je vysoká. V tomto utkání jsme chtěli experimentovat, ale experiment se nezdařil. Tuhle prohru beru na sebe, protože jsme o sto procent změnili herní styl. Chtěl jsem vyzkoušet, jakým způsobem nám to bude fungovat. Hra nám vůbec neseděla. Víceméně jsme dostali Benago do zápasu sami vlastní taktikou, takže chyba nebyla v hráčích, ale ve mně.“

A v čem ta sparťanská změna spočívala? „Celou sezónu hrajeme aktivně a soupeře napadáme. Dnes jsme zalezli. Zkusili jsme, co to udělá. Tah se zkrátka nezdařil. Měli jsme díry v obraně a soupeř nám chodil jeden na jednoho. Tento styl nemáme zažitý, což bylo vidět a resultuje z toho i výsledek,“ odpověděl Frič.  

FC Benago Zruč n. S. – AC Sparta Praha 9:4 (2:0)

Branky a nahrávky: 13. vlastní, 16. Rodek (Ramirez), 23. Capeta (Ramirez), 26. Rodek (Lištván), 30. Ramirez, 31. A. Simitči (pk), 35. Rodek (Capeta), 36. Amrani, 38. Lištván – 22. Vobořil (Dlouhý), 27. Doša (Vodecký), 32. Dlouhý (Frič), 40. Zapletal (Stejskal). Rozhodčí: Henych – Melničuk. ŽK: Ramirez, Capeta – Frič, Zapletal, Havrda. Diváci: 250.

Benago Zruč: Vahala (37. Bezstarosti) – Brahimi, A. Simitči, Salgado, Lištván, Ramirez, Amrani, Rodek, Stýblo, Capeta. Trenér Beni Simitči.

Sparta Praha: Mareš (Vozár, Pytloun) – Kuč, Frič, Stejskal, Dlouhý, Zapletal, Sop, Rott, Doša, Vobořil, Havrda, Vodecký. Hrající trenér David Frič. 

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110