Vysoké Mýto vedlo už od 1. minuty, kdy se trefil Hrubý. Hosté se oklepali až v 8. minutě, to vyrovnal Brahimi. Tři minuty poté se však Hrubý radoval podruhé a domácí znovu vedli. Na vyrovnání se však dlouho nečekalo. Ve 12. minutě srovnal krok s domácím mužstvem Amrani. Jenže to byl od Zručských na dlouho vše. Do přestávky přidali domácí další tři branky a do šatny šli s pohodlným náskokem 5:2.

Ve druhé půli se jako první trefil zručský A. Simitči, ale Hrubý následně zkompletoval hattrick a Nejzbach opět vedl o tři branky – 6:3. Benago v závěru utkání zabralo. Snížilo na 4:6, ale další snažení jim zkomplikovala druhá žlutá karta pro Amraniho. Gól A. Simitči v poslední minutě byl tak pouze kosmetickou úpravou skóre – 6:5.

Trenér Nejzbachu Roman Páral měl z vítězství velkou radost: „Porazili jsme velice silné Benago, která má kvalitní mančaft. Věděli jsme o soupeři hodně a dobře jsme se připravili. Od začátku zápasu se nám dařilo dostat se do vedení. V prvních dvanácti minutách se Benago pokaždé dotáhlo, ale do konce poločasu jsme dokázali utéct na pět-dva. V první půli jsme byli jasně lepší.“ Ve druhém poločase začalo hrát Benago power play. „Měli jsme nějaké šance zvýšit náskok, ale soupeř dokázal snížit. Zápas byl těžký až do konce. Čelili jsme power play a se štěstím jsme vítězství uhájili. Kdybychom proměnili čtyři balony, které Benago při hře bez brankáře ztratilo, tak mohlo být rozhodnuto dříve,“ dodal Páral.

„Zápas jsme si prohráli sami,“ zlobil se zručský trenér Beni Simitči a pokračoval v hodnocení zápasu: „Už v sedmé vteřině zápasu přihrál soupeři před naši bránu Capeta a domácí vedli. Pak jsme dokázali vyrovnat, ale na šesti obdržených brankách se podepsalo pět a půl našich chyb. Rozhodčí totální propadák. Kevin Ramirez je zraněný a nevím, jak dlouho nebude hrát. Strčili ho na hranu desky pod tribunou. Celý druhý poločas nehrál. Sudí zápas nezvládli, ale to není příčina naší porážky. Tu jsme si zavinili sami. Udělali jsme chyby.“

Nejzbach Vysoké Mýto – FC Benago Zruč n. S. 6:5 (5:2)

Branky a nahrávky: 1. Hrubý, 11. Hrubý (Semerád), 14. Šabata (Vladyka), 16. Vágner, 17. Vágner, 25. Hrubý (Semerád) – 8. Brahimi (Ramirez), 12. Amrani, 24. A. Simitči (Lištván), 28. Brahimi, 40. A. Simitči (Lištván). Rozhodčí: Kašpar – Zbožínek. ŽK: Michalec, Hrubý – Lištván, Amrani, Rodek. ČK: 37. Amrani (FCB).

Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Formánek, Vágner, Hanč, J. Gerčák, Michalec, Vladyka, Semerád, Šabata, Hrubý, Münzberger. Trenér Roman Páral.

Benago Zruč: Vahala (Bezstarosti) – Lištván, Brahimi, A. Simitči, Ramirez, Amrani, Kiliján, Rodek, Capeta. Trenér Beni Simitči. 

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777