Poločasového vedení 2:0 se Chrudim ujala po trefách Alvarita a Rešetára. Když už spěl zápas do své poslední čtvrtiny, přidali hostí další dvě branky, tentokrát z futsalek Maxe a Kilmera. Slavia dokázala odpovědět ve 33. minuty, kdy se z branky radoval Brychta, ale poslední slovo měl český mistr. Max svou trefou pečetil výhru Východočechů – 1:5.

„Z naší strany šlo o celkem povedené utkání,“ řekl trenér Slavie Martin Brychta a vysvětlil proč: „Věděli jsme o síle Chrudimi, ale bohužel, nevyvarovali jsme se individuálních chyb a inkasovali jsme dva góly. Celkově si myslím, že jsme sehráli příjemné utkání. Je škoda, že jsme hned na začátku nevyužili pár brejků. Dokonce jsme šli dvakrát sami na brankáře. Kdybychom dali první gól my, mohlo jít o úplně jiné utkání.“

Spokojenost pochopitelně panovala i na chrudimské lavičce. „Slavia nastoupila do zápasu s tím, že bude hrát s dobrou defenzivou, což se jí dařilo. Domácí počítali s tím, že budou hrát na brejky. Pár brejků se jim podařilo realizovat, ale většinu z nich zastavila naše obrana nebo Jakub Žďánský. Dokázali využít několik šancí, čímž jsme zápas rozhodli,“ zhodnotil zápas asistent hostujícího trenéra Jaroslav Bartušek.  

SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim 1:5 (0:2)

Branky a nahrávky: 33. Brychta (Vejvoda) – 12. Alvarito (Rodrigo), 17. Rešetár, 27. Max (M. Mareš), 29. Kilmer (M. Mareš), 40. Max (Kilmer). Rozhodčí: O. Černý – Rybka. ŽK: A. Hrdina (SKS).

Slavia Praha: Kučera (Malina) – Matějka, Brychta, Eisenreich, A. Hrdina, Novotný, Vandas, Vejvoda, Žampa, Kosina. Trenér Martin Brychta.

Chrudim: Žďánský (Ton) – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, Max, Kilmer, Evandro, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Daniel Ibañes. 

Kde se hrálo

SH Eden

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kapacita 1000
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety