Úvodní oťukávání obou týmů ukončil v 6. minutě Lukáš Křivánek, který v utkání vsítil svůj první gól z pěti. Do poločasu domácí dokázali navýšit skóre až na 8:0. Mezi střelci byl i brankář Lukáš Němec, který se krásně trefil z dálky pod břevno. Hattrick do poločasu stihl dovršit již zmíněný Lukáš Křivánek. Dalšími střelci úvodního dějství zápasu byli Tomáš Vnuk, Lukáš Rešetár a Vitinho.

Právě Brazilský bojovník se dvakrát prosadil i ve druhé půli a uvedl se v české lize hattrickem. Čepice na palubovku mohly létat i pro Tomáše Vnuka a Adama Knoblocha, také oni se v utkání prosadili třikrát. Chomutov ve druhé půli prakticky nekladl odpor a jen se čekalo, kolik to skončí. Premiérovou ligovou trefu v plzeňském dresu si připsal i Francisco Mikuš, který přidal i tři povedené asistence. Do hry se na plzeňské straně během utkání dostali všichni hráči i brankáři. To Chomutov musel zkousnout vyloučení Radka Jelínka, který obdržel dvě žluté karty. Skóre se nakonec zastavilo na poměru 18:0 a Plzeň v cestě za obhajobou brala první tři body.

Ohlasy aktérů

Ondřej Vahala (brankář Plzně): „Vysoká výhra, dopadlo to přesně tak, jak jsme si na začátek přáli. Do zápasu naskočili všichni a skoro všechno, do čeho jsme kopli, skončilo v brance. Snad se nám v příštím zápase rozstřílí i Kaká, kterému to dnes asi nebylo souzeno. Děkujeme fanouškům, kteří fandili opět skvěle, jako minulou sezónu a věřím, že jich příště dorazí ještě víc!“

Lukáš Vlach (hráč Chomutova): “Do zápasu jsme vstoupili dobře. Prvních deset minut jsme drželi s Plzní krok. Zodpovědně jsme bránili a plnili vše, co jsme si v kabině před zápasem řekli. Pak se projevila kvalita soupeře a naše nezkušenost, kdy jsme dostali během chvíle čtyři góly a přestali jsme hrát. Musíme se z toho poučit a pracovat dál. Příští týden to budeme chtít doma odčinit před našimi fanoušky a získat první tři body.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827