Ve 31. minutě se trefil nejlepší střelec CHANCE ligy Azem Brahimi a Benago v tu chvíli vedlo 4:2. Jenže tři minuty poté snížil Beran na rozdíl jedné branky a tento dramaticky stav vydržel až do konečného hvizdu.

„Pro diváka to bylo atraktivní utkání. Hra byla vyrovnaná. Benagu se podařilo zvítězit jen díky tomu, že proměnilo více vyložených šancí. Nás momentálně trápí koncovka. To, co se nám dařilo na začátku sezóny proměňovat, nyní nejde. Podle mého se hrál vyrovnaný zápas a slušela by mu remíza,“ zhodnotil duel asistent hradeckého trenéra Jan Bartek.

Trenér Benaga Beni Simitči bral tři body: „Máme tři body, což je pozitivní. Měl jsem trochu strach, protože celý týden marodili Marcel Rodek a Jan Lištván. Hráli na vlastní riziko ještě trochu nemocní. Capeta přiletěl z Brazílie teprve noc před zápasem, takže šel do zápasu bez tréninku. Zdravá byla maximálně jedna čtyřka. Klukům jsem proto řekl, ať nečekají lehký zápas, že má Hradec hodně fotbalistů, kteří hrají tvrdě a do těla.“

A lehký zápas to pro Středočechy rozhodně nebyl. „Vedli jsme dva-nula. Místo toho, abychom náskok zvýšili, tak chyboval Vahala a domácí snížili na jedna-dva. Pak jsme opět odskočili na rozdíl dvou branek a soupeř znovu snížil. Hráli jsme zbrkle. Nedali jsme asi pět tutovek,“ zlobil se trenér Simitči a dodal: „Abych řekl pravdu, tak kluci byli hlavami už na pondělním zápase s ERA-PACKem. Pořád se o tom před zápasem bavili, což jsem jim vyčítal, protože jsem chtěl Chrudim řešit až po zápase. Důležitost a zvláštnost zápasu s Chrudimí hrála určitě roli. Kluci se jakoby šetřili a soupeř kousal. Získali jsme však povinné tři body. Splnili jsme cíl.“

Mados MT Hradec Králové – FC Benago Zruč n. S. 3:4 (1:2)

Branky a nahrávky: 19. Vydarený (Menšl), 30. Vydarený (Doležal), 34. Beran (Doležal) – 11. Rodek (Brahimi), 12. Ramirez (Amrani), 28. Capeta (Ramirez), 31. Brahimi (Amrani). Rozhodčí: Henych – Kašpar. ŽK: Capeta (BEN).

Hradec Králové: Menšl (Mašek) – Friedl, Srkal, Váňa, Chromek, Beran, Jošt, Vydarený, Černý, Fidra, Doležal. Tým vedl Jan Bartek.

Benago Zruč: Vahala (Bezstarosti, Sochůrek) – A. Simitči, Rodek, Lištván, Capeta, Amrani, Ramirez, Salgado, Brahimi. Trenér Beni Simitči. 

Kde se hrálo

H. Králové | SH Třebeš

Více
Adresa Na Potoce 691/30, Hradec Králové - Třebeš
Kategorie Kategorie A
Kapacita 500 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 495221913