Do utkání lépe vstoupili domácí futsalisté, kteří již od začátku utkání měli herní převahu, nad daleko zkušenějším týmem ze západu Čech. Hostující barvy totiž oblékají hráči, kteří mají velké ligové zkušenosti, a dokonce byli ve své době pilíři národní futsalové reprezentace. Olomoučtí futsalisté však letos předvádějí výkony, které by od nich před sezónou málokdo čekal a v momentální fazóně mají třetí nejlepší formu z celé ligy (5 zápasů, 3 výhry, 2 remízy). Prvním gólem se zaskvěl domácí kapitán týmu David Lošťák, který se po skvělém zpracování trefil svou tzv. béčkovou nohou do protipohybu hostujícího golmana. Na tento gól dokázali futsalisté Perštejnu odpovědět již záhy. V 8. minutě po velkém tlaku a závaru před domácím golmanem Janečkou, dokázal balon do brány dotlačit hostující Kiliján, který byl v průběhu celého zápasu pilířem hostujícího celku. Domácí však vyrovnávací branka nerozhodila a rozjela svůj herní styl založený na vysokém pressování a silné tahu směrem do hostující svatyně. V rozmezí dvou minut se následně dokázali trefit Janečka a Šipka. Do poločasu se tak šlo za stavu 3:1 z pohledu domácích. Za zmínku stojí ještě zranění hráčů Olomouce a Perštejnu, kteří svedli souboj na středu hrací palubovky. Oba dva si z tohoto souboje odnesli krvavé šrámy a následné ošetření ve FNOL, ze kterého „vítězně“ vyšel hostující player s devíti stehy a domácí hráč se stehy třemi.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hostující futsalisté, kteří již po dvou minutách dokázali snížit gólem Caia na 2:3 z jejich pohledu. Na tento gól však zareagovali olomoučtí fustalisté velmi rázně. Během minuty se trefili oba z bratrů Janečkových. Nejdříve Martin a v následné power-play hostujícího celku i Radek, který tak vstřelil 100. branku našeho klubu v nejvyšší futsalové soutěži v ČR! Utkání pomalu směřovalo ke konci a nic nenaznačovalo tomu, že by se na palubovce mělo něco zásadně změnit. Opak byl však pravdou. Hostující futsalisté nejdříve snížili zásluhou Beleje a v poslední minutě se ještě trefil Baran. Zbývalo 40 vteřin do konce utkání a všichni fanoušci v hale se začali strachovat o vítězství domácího celku. Strach fanoušků však dokázal rozdmýchat domácí Šipka, který zvýšil na 6:4. Z velmi nepochopitelného, z videa neprůkazného důvodu však rozhodčí zapískal faul domácího futsalisty na hostujícího golmana a následně ukázal druhou žlutou kartu pro domácího Janečku za nevhodné slova k jeho osobě. Rázem bylo drama zpět. Hostujícímu celku zbývalo 17 vteřin a měl početní výhodu 4 na 3 v poli. Hostujícímu týmu se podařilo pár vteřin před koncem vyrovnat zásluhou gólu Klímy a domácímu celku tak zůstaly pouze smutné výrazy z promarněných situací a neuznaného gólu, který by definitivně rozhodl utkání.

Ohlasy aktérů zápasu

Jakub Řičica (vedoucí SKUP Olomouc): "Byl to zápas nahoru dolů. Ke konci tam bylo příliš emocí. Bohužel jsme ke konci ztratili tři body, což nás velmi mrzí."

Tomáš Polanský (hráč Spartaku): "V Olomouci jsme čekali podobné utkání. Na obou stranách bylo velké množství šancí, které my v posledních utkáních neumíme proměnit. Soupeř dal některé branky po nešťastných odrazech a měl psychickou výhodu. Ovšem my jsme se nevzdávali ani minutu a nakonec jsme v poslední minutě dokázali vyrovnat. Nyní již konečně můžeme napsat, že jsme v premiérové prvoligové sezóně dokázali projít do bran play-off."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Velká Bystřice | SH

Více
Adresa 8. května 67, 783 53 Velká Bystřice
Kategorie Kategorie A
Rozměry 40 x 20 m
Povrch guma
Telefon 730195235
Email sipekmartin@seznam.cz