Úvod zápasu byl opatrný, kdy se oba týmy dostaly do několika příležitostí. Jednu z nich nevyužil Žoček, jehož střelu brankář vyrazil a z následného protiútoku se prosadil hostující Baran – 0:1. Liberec vzápětí odpověděl, kdy přihrávku vystihl Dan Vik a míč naservíroval před prázdnou branku MARKU BÍNOVI – 1:1. Liberec vysoko napadal rozehrávku soupeře a vytvářel si jednu šanci za druhou. Bohužel impotence FTZS vyústila dokonce v inkasovaný gól, který vsítil zkušený Belej – 1:2. Na to Liberec do poločasu dokázal reagovat. Signál z hranice vápna vyšel na jedničku, kdy na jehož konci stál kanonýr MAREK BÍNA – 2:2.

Druhý poločas začali lépe domácí. Nenápadnou přihrávku si před brankou našel MILAN BIALEK a skluzem zvýšil na 3:2. Perštejn tak sáhl ke hře v pěti, což se mu nakonec vyplatilo. Na 3:3 srovnal Belej. Následně chyboval v rozehrávce kapitán Bína a Perštejn si vzal vedení na svoji stranu – 3:4. Po této inkasované brance bylo na Dukle už veselo. Srovnání si vzal na triko opět BIALEK, kterého našel před prázdnou brankou Kuba Daněk – 4:4. Na 5:4 zvýšil MATYÁŠ KAZDA do prázdné branky a dokonce na 6:4 zvýšil JAKUB ŽOČEK, kterého vybídl přesným pasem Dan Vik. Perštejn hrál převážně ve druhém poločase v pěti, což se mu v konečném zúčtování nevyplatilo. V poslední minutě korigoval z krátké penalty Caio – 6:5.

Ohlasy aktérů zápasu

Karel Vrabec (trenér Liberce): "Byl to zase nervy drásající zápas s dobrým koncem pro nás. V prvním poločase jsme zase neproměnili čtyři obrovské šance a inkasovali jsme zase takový smolný gól. Druhý poločas se dá říct, že jsme se jen bránili power play a po neskutečném boji a díky dodržovaní toho, co jsme si řekli, jsme to zvládli. Děkuju klukům za důležité vítězství a obětavost. Velké poděkování patří samozřejmě divákům, kteří dorazili a myslím, že se určitě nenudili.”

Jaroslav Holman (hráč Spartaku): "Dnes očividně nebyl náš den. Vůbec se nám nedařilo hrát naši hru a tím jsme to Liberci ulehčili. Z této prohry se musíme ponaučit a příští týden proti Spartě musíme předvést úplně jiný výkon. Pevně věřím, že nám k tomu pomohou naši fanoušci."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577