V prvním poločase byl Spartak lepším týmem na palubovce, ale díky špatné koncovce nedokázal Rapidu Ústí nad Labem odskočit o více branek. Skóre otevřel v osmé minutě brazilský hráč Caio, který je střelecky při chuti v posledních zápasech. Po minutě dokázal vyrovnat hostující Jaroslav Zápotocký, kterého chytrou přihrávkou našel skvěle hrající Vobořil. Ve 12. minutě svou druhou branku vstřelil Caio, při které se ale bohužel zranil a byl nucen odstoupit z utkání. První poločas skončil jednobrankovým rozdílem, ačkoliv další branky mohli přidat oba soupeři, zejména domácí Spartak. Na konci prvního poločasu se zranil také reprezentant Baran, který do druhého poločasu nastoupil pouze na pár vteřin.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Rapid, když ihned ve druhé minutě slavil svou druhou vstřelenou branku Jaroslav Zápotocký. Naštěstí pro Spartak to neznamenalo útlum, ale naopak větší aktivitu a bojovnost. Ve 24. minutě se okolo obránce otočil Holman a svou přízemní střelou propálil hostujícího Klečku. Dvoubrankové vedení zařídil domácí kapitán Chmelan, když dokázal vybojovat na půlící čáře balón a poté sám zakončil. Vedení 4:2 znamenalo pro Rapid signál k zahájení powerplay, kterou má dobře nacvičenou. Většinu akcí rozehrával zezadu hostující Vobořil, který připravoval pro své spoluhráče množství gólových šancí. Ve 36. minutě jednu z nich využil Jiří Zápotocký, který pravou nohou nasměroval míč do levé šibenice. Utkání dostalo nový náboj a Rapid cítil šance na zisk bodů. To však přerušil Kiliján, který nejprve vystihl přihrávku a poté rychlým přechodem na útočnou polovinu s pomocí Beleje zakončoval do hostující brány. V poslední minutě ještě upravil skóre Jiří Zápotocký, který tentokrát levou nohou vymetl zbytek pavučin levé šibenice.

Utkání bylo velmi vyrovnané a vyhecované. Hostující mladý celek z Ústí nad Labem hrál velmi sympaticky a určitě se zde rodí hvězdy budoucího českého futsalu. Ačkoliv Spartaku chyběla většinu utkání hned trojice velmi důležitých hráčů (Černý, Caio, Baran), tak utkání dokázali dotáhnout do vítězného konce. Pro všechny hráče na palubovce bylo velkým zážitkem živé televizní vysílání, na které nikdo z nich nezapomene.

Ohlasy aktérů zápasu

Jiří Chmelan (kapitán Spartaku): "Ačkoliv jsme za utkání zestárli všichni o třicet let, získali jsme tři body, za které jsme moc rádi. Nervozita z velkého utkání byla znát, ale postupně jsme soupeři vnutili svou hru, která nám vyhovuje. Soupeř byl ze závěrečné power play velmi nebezpečný, ale výsledek jsme nakonec dokázali pohlídat do závěrečné sirény a poté propukla v klubu euforie. Děkujeme všem fanouškům za podporu, která opět byla velmi důležitá, jelikož v závěru docházely síly."

Jiří Zápotocký (hráč Rapidu): "Chtěli jsme navázat na stejně bojovný výkon jako proti Chrudimi. Náš vstup do prvního poločasu nebyl vůbec dobrý. V druhém poločase jsme na soupeře zkoušeli power play, a i když z toho padly dva góly, stále nám chyběla efektivita. Pro nás je tento zápas zklamáním, ale musíme jet dál, protože nás čeká ještě dlouhá cesta."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Kadaň | MSH

Více
Adresa U Stadionu 2028, 432 01 Kadaň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 500 sezení / 75 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 775035966