Stejně jako ve všech nedávných duelech musel trenér Zdeněk Sláma upravovat sestavu kvůli absencím. Tentokrát do hry nenaskočili Zdeněk Sita, Radim Záruba, kvůli žlutým kartám chyběl Tomáš Kuchta, Filip Tilinger a Lukáš Kuča byli na reprezentačním srazu. Aby toho nebylo málo, v průběhu druhého poločasu musel odstoupit kvůli zranění také David Jošt. Slávisté se opět semkli, poctivě se zajišťovali v obraně a pomohli si efektivním zakončením.

Už ve čtvrté minutě uvolnil Hrdina Ševčíka na levém křídle povedenou kolmicí a slovenský reprezentant propálil míč do sítě pod nohama brankáře Gabriela. O tři minuty později se Ševčík znovu elegantní kličkou dostal do obrany hostů a přihrál volnému Havrdovi, který zkušeně zakončil z několika kroků. Slavia vedla 2:0. Další dvě branky přišly v závěru prvního dějství. V 19. minutě Havrda připravil střeleckou pozici pro Hrdinu a ještě v poslední minutě přidal Ševčík čtvrtý gól po přihrávce Filipa Vaktora. Slávisté museli od desáté minuty čelit power-play hostů, svěřenci Nenada Veljkoviče ale narazili na organizovaný obranný blok a svoji rozehrávku častokrát zbrkle kazili. Slavia měla při této taktické variantě i šance, v té největší trefil Hrdina tyčku. Po prvním poločase svítil na světelné tabuli stav 4:0.

Po přestávce se hosté vrhli do útoku, slávisté čekali ve zformované obraně na kontry. Taktika jim vycházela, i když už další branku nepřidali. Dobré šance měl zejména Ševčík, tomu ale nebyl hattrick tentokrát souzen. Také Brychta neměl štěstí, když znovu nastřelil tyč hostující branky. Nakonec padla po přestávce jediná branka, tu vstřelil Caio, kterého uvolnil zkušený Belej. Všechny další střely pochytal spolehlivě chytající Žežulka. Slávisté oslavili další domácí výhru, opět zaslouženě vybojovanou díky poctivému týmovému a taktickému výkonu, který zhodnotila střelecká efektivita.

Ohlasy aktérů zápasu

Jan Žežulka (brankář Slavie): "Věděli jsme, že to nebude snadný zápas, máme zraněné hráče a stál proti nám dobrý soupeř. Chtěli jsme se soustředit na kvalitní defenzívu a proměňovat brejky, to se nám skvěle povedlo a po prvním poločase jsme zaslouženě vedli čtyři nula. Perštejn předvedl velký posun v kombinacích i herním projevu oproti našemu prvnímu zápasu s nimi v prvním kole, o to víc mě těší, že jsme vyhráli."

Michal Belej (hráč Spartaku): "Těžko se mi to hodnotí, ale dnes rozhodl první poločas 4:0. Byl to náš nejhorší výkon. V poločase jsme si to vyříkali v kabině a jediná pozitivní věc, na které se dá stavět, byl druhý poločas. Začali jsme se lépe pohybovat i kombinovat, ale byla z toho jen jedna branka na 1:4. Teď si musíme na tréninku zápas rozebrat a připravit se na poslední domácí utkání s Nejzbachem, kde se budeme chtít rozloučit před Vánoci vítězstvím. Musím poděkovat fanouškům Spartaku za podporu na dnešním zápase."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579