Od první minuty bylo jasné, že FTZS Liberec přijel do Kadaně plnit zejména defenzivní plány a bude na hráčích Spartaku, aby našel cestu k hostující brance. Spartak velmi často zavřel hostující hráče na jejich polovině a snažil se kombinovat. Často byla vidět také střelba ze střední vzdálenosti, ovšem většina střel šla buď do konstrukce branky nebo mimo branku samotnou. První vážnější situaci měl hostující Liberec po domácím faulu. Z přímého komu nastřelil hostující Jelínek míč před branku, kde se dobře pohyboval Bialek a dostal míč za domácího brankáře. Výsledkem 0:1 také skončil první poločas.

Do druhého poločasu šel Spartak se zvýšenou aktivitou, ovšem chtěl udržet klid a vyčkat na své šance. Výborné střídání měl Michal Belej, který nejdříve skvěle připravil míč pro prvního střelce domácích Jiřího Barana a poté sám chytrou tečí skóroval. Výsledek 2:1 již nasvědčoval více hře na palubovce, ovšem hosté se snažili vyrážet do rychlých protiútoků a jeden dokázali proměnit. Poté Spartak opět tlačil Liberec, ale ten často dokázal poslední, možná gólovou, přihrávku přerušit. Největší šanci měl Daniel Klíma, který mohl zakončovat do odkryté branky, ale bohužel nedokázal vystřelit dle jeho představ. NEDÁŠ - DOSTANEŠ! Další branka hostů přišla po přímém kopu z hranice brankoviště, když nekompromisní střelou do šibenice vymetl pavučiny hostující Jelínek. Spartak cítil, že prohra by byla velkým zklamáním a proto se snažil tlačit do branky hostů. Po jedné z akcí přišel faul a následný přímý volný kop. Ten domácí sehráli skvěle a Jiří Baran skóroval podruhé. To ovšem bylo z utkání vše.

Domácí Spartak chtěl jednoznačně zvítězit a po zápase bylo cítit zklamání ze zisku "pouhého" bodu.

Ohlasy aktérů zápasu

Jaroslav Holman (hráč Spartaku): "Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Náš dnešní soupeř přijel zejména s defenzivní hrou a čekal na naše chyby. Měli jsme většinu hry míč v našem držení, ale neproměnili jsme naše šance. Soupeř svoje dokázal využít a odvezl si z Kadaně bod. Remíza nás mrzí, jelikož z Kadaně se lehko body nevozí."

Jakub Dlask (brankář Liberce): "Musím ocenit diváky v hale, protože vytvořili skvělou atmosféru, která pomohla k dobrým výkonům oběma týmům. Zápas byl vyhecovaný až do posledních vteřin. Jsem rád, že odjíždíme aspoň s jedním bodem, protože jsme Spartaku byli vyrovnaným soupeřem."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Kadaň | MSH

Více
Adresa U Stadionu 2028, 432 01 Kadaň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 500 sezení / 75 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 775035966