Sparta potvrdila roli celku, kterému se proti Helasu Brno daří. Po dobrém výkonu domácí celek v Řepích uspěl 5:2 a nadále zůstava doma stoprocentní.Jako první se ovšem prosadilo mužstvo z jihu Moravy. V 9. minutě se prosadil z volného přímého kopu Danko. Důležitá byla reakce domácích, kteří zásluhou utěšené střely Jetona Rukovciho vyrovnali o minutu později. Tentýž hráč se prosadil i o dvě minuty později a Sparta vedla 2:1. Před pauzou se prosadil další kosovský reprezentant Maxharraj. Pražané díky zkušenostím a dobré reakci na úvodní branku soupeře po půli s přehledem vedli.

V druhé půli Helas na Spartu nastoupil s ofenzivnější taktikou a za brankářem Hůlou duněly tyče jeho branky. Sparta pojistila své vedení až v 36. minutě, kdy se podruhé v zápase prosadil Drilon Maxharraj. Na jeho ránu ještě reagoval hostující Mužík, ale při následné hře bez brankáře se Brno již prosadit nedokázalo. Třetí branku v zápase přidal do prázdné Jeton Rukovci a uzavřel skóre na konečných 5:2.

Ohlasy po utkání

Beni Simitči (trenér Sparty Praha): "Na to, že už třetí den Maxharraj a Kelmendi nejsou úplně zdravotně v pořádku, tak si myslím, že s dnešním výkonem mohu být spokojen. Samozřejmě s výsledkem jsem spokojen, ale s výkonem úplně spokojen nejsem, protože místy to trochu skřípalo, zbytečně jsme dávali prostor Helasu. Soupeř ze sporného faulu šel do vedení, ale pak už jsme přidali a začali jsme hrát zodpovědně a zaslouženě jsme vyhráli, ale mohli jsme vyhrát daleko větším rozdílem, ovšem i tak porazit Helas 5:2 není špatné. Musíme se dát rychle do pořádku, protože v pátek a v neděli nás čekají další zápasy."

Milan Svoboda (hráč Helasu Brno): „Do Prahy jsme jeli s respektem k soupeři, ale určitě jsme jim nechtěli nechat tři body lacino. Nastoupili jsme aktivně, podařilo se nám vstřelit branku a dostat se do situace, kterou jsme chtěli. Bohužel, soupeř prokázal svoji kvalitu, ovšem góly, které vstřelili, nebyly z pohledných akcí a řekl bych, že pro nás dosti nešťastné. Škoda, že se nám nepodařilo snížit na 2:3. Možná bychom ještě našli morální síly zápas otočit. Gratuluji soupeři. My se teď musíme vrátit k poctivé práci.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Řepy

Více
Adresa Na Chobotě 1420/16, 163 00 Praha 6 Řepy
Kategorie Kategorie A
Kapacita 400
Rozměry 40 x 20 m
Povrch EUROswing 78 S/omnisports speed
Telefon 222204103