Od úvodních vteřin bylo zřejmé, že bude Chrudim diktovat tempo hry a bude velmi nebezpečná. Hned od začátku tak zasypávala brankáře Rapidu Daniela Klečku tvrdými střeleckými pokusy, ale první vyloženou šanci si vytvořil Rapid. Jiří Zápotocký využil zaváhání hostující obrany a v úniku nastřelil levou tyč hostující branky. Chrudim si také často vypomáhala ve hře v poli s brankářem Dudem, to se však hostům v 5. minutě vymstilo. Daniel Hajaš vystihl rozehrávku hostů a střelou přes celé hřiště do odkryté branky poslal Rapid do senzačního vedení 1:0.

Chrudim i přes inkasovanou branku pokračovala v náporu, který narušovali hráči Rapidu pozornou obranou a týmovým výkonem na hranici sebeobětování. Přesto se Chrudim dočkala vyrovnání v 9. minutě, když rychle rozehraný aut proměnil v branku hostující kanonýr Marko Radovanovič – 1:1. V dalším průběhu prvního poločasu Chrudim stále hrozila, ale pozorná obrana a skvěle chytající kapitán Daniel Klečka si do konce prvního dějství uhájili čisté konto. I Rapid dokázal několikrát nebezpečně zahrozit a dokonce se dokázal dostat podruhé v utkání do vedení. Rychlou akci bratří Zápotockých zužitkoval těsně před poločasovou přestávkou Jiří Zápotocký, který určil stav prvního poločasu na 2:1 pro Rapid.

Hráči Rapidu cítili před začátkem druhého poločasu šanci na skvělý výsledek, bohužel úvod druhého poločasu se lépe vydařil Chrudimi, která protočila sestavu a přidala ještě více na obrátkách. Ve 21. a 25. minutě se postupně prosadil Marko Radovanovič a David Drozd a rázem tak vedl favorit utkání 3:2. Rapid se však dokázal z inkasovaných branek oklepat a povzbuzován slušně zaplněnou halou Slunetou se i přes šance Chrudimi držel na dostřel jediné branky. To mohl změnit ve 33. minutě po skvělé akci domácích Václav Koc, ale jeho střela těsně minula branku. Další příležitost na vyrovnání měl ve 37. minutě Martin Gajdoš, ale ani on proti brankáři hostí neuspěl. V posledních dvou minutách Rapid vsadil vše na jednu kartu a šel do power-play, ta bohužel kýžený efekt nepřinesla, naopak Chrudim se ještě jednou prosadila ve 39. minutě zásluhou Evertona.

Ohlasy po utkání

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „Chrudim i v obměněné sestavě byla velkým favoritem. Myslím, že jsme podali velmi bojovný a zodpovědný výkon především v defenzivě. Podařilo se nám dokonce první poločas vyhrát, bohužel jsme obdrželi brzy po přestávce vyrovnávací gól. Vytvořili jsme si poté pár šancí, ale v závěrečné power play se nám po čtvrtém inkasovaném gólu výsledek již korigovat nepodařilo. Chrudim zaslouženě vyhrála, měla daleko více ze hry, ale jsem potěšen výkonem, přestože body nepřinesl."

Marko Radovanovič (hráč FK Chrudim): „Věděli jsme, že půjde o těžký zápas, protože se jednak soupeř prezentuje dobrou hrou a měl jen o jeden bod méně než my, a také má mladé a ambiciózní mužstvo. To se i potvrdilo, museli jsme hlavně ve druhém poločase hrát úplně nadoraz, abychom skóre otočili a vyhráli. Nepomohla nám ani reprezentační přestávka a to, že jsme dva týdny nehráli. Hlavní jsou tři body a jedeme dál.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Ústí n/L | Sluneta

Více
Adresa Jateční 1026/18, 400 01 Ústí nad Labem - Klíše
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 200 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 725120120