Od začátku byl zápas vyrovnaný, mírnou převahu měl možná na svých sálovkách Rapid. Na první branku se čekalo do deváté minuty, kdy se narážečkou s Výborným dostal před brankáře Klečku Abrhám, který si hostujícího brankáře položil a poté ho elegantně přehodil – 1:0. Vyrovnáno bylo za dvě minuty, kdy Jaroslav Zápotocký našel z poloviny hřiště Koce, který se na hranici vápna obtočil kolem Abrháma a uklidil míč kolem vyběhnutého Kirova do branky – 1:1. Do poločasu už další branka nepadla, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Démonů vyšel vstup do druhého poločasu, kdy se nejdříve po protiútoku dostal ke střele Mešič, bohužel pro něj orazítkoval pouze tyč, vzápětí se dostal ke střele Výborný a Klečka vyrazil jeho pokus na břevno. Poté se hra opět vyrovnala, šance byli na obě strany, dlouho to vypadalo na remízový konec, než dvě minuty před koncem nechala obrana Démonů projít skoro přes celé hřiště hostujícího brankáře Klečku, který se odhodlal ke střele a prostřelil vše co mu stálo v cestě a Rapid odskočil do vedení 1:2. Démoni poté vsadil vše na útok a přešli do power-play, ta se jim ale nevydařila a Rapid vstřelil patnáct vteřin před koncem zásluhou Martina Gajdoše, do prázdné branky,rozhodují trefu – 1:3.

Ohlasy aktérů zápasu

Karel Kruliš (trenér Démonů): "Co dodat po dobře rozhraném zápase. Ve druhé půli jsme bohužel neproměnili několik slibných šancích a soupeř nás potrestal šťastným gólem. Za trpělivost si odváží tři body."

Daniel Klečka (brankář Rapidu): "První poločas jsme měli více ze hry, ale moc nám to tam nepadalo. Naopak soupeř byl v koncovce efektivnější. Po půli se hra vyrovnala a Česká Lípa se dostala do spousty šancí. Na to jsme odpověděli situací, kdy soupeř čekal, že na půlce míč spíš vrátím zpátky. Zkusil jsem jít k bráně a vystřelit. Nějak to tam propadlo. Následnou power play jsme ubránili a dalším gólem potvrdili vítězství."

| Statistiky

 

Kde se hrálo

Č. Lípa | MSH

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602793982