Už po čtyřiceti vteřinách hry se domácí příznivci mohli radovat poprvé, když nadvakrát tečovaná střela Michala Holého doskákala do sítě. Ve 3. minutě už se Michal Holý nenechal zahanbit a pořádnou dělovkou zamířil do horního rohu. Na rozdíl tří gólů zvýšil před poločasem Peter Kozár po nádherné kombinaci až do prázdné branky. Tento stav vydržel až do klaksonu a Plzeň tak měla po dvaceti minutách pohodlný polštář.

Po změně stran se jako první prosadil Lukáš Křivánek, který šťastně uklidil nástřel před branku za záda gólmana Sparty. Zřejmě si řekl, že by také rád vstřelil i pohledný gól a o dvě minuty později se položil do lobu z rohu a z voleje zamířil do sítě - 5:0. O šestou branku se postaral znovu Michal Holý, který netradičně pravačkou zkompletoval hattrick. Další kombinaci až do prázdné branky mělo na svědomí duo noviců. Lukáš Křivánek našel před prázdnou brankou Adama Knoblocha, ten materiál do silvestrovského videa neposkytl a pohodlně skóroval. Poslední branku utkání vstřelil pohledně Peter Kozár, když nástřel Ondřeje Vahaly sklepl patou za záda Michala Hůly.

Ohlasy aktérů zápasu

Michal Holý (hráč Plzně): "Zápas se hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. V první půli jsme měli po dvou rychlých brankách takovou slabší pasáž, jinak jsme utkání kontrolovali. Jsme rádi za první výhru v domácí hale, navíc proti kvalitnímu soupeři. Fanoušci měli radost, takže to dnes lepší být nemohlo.“

Beni Simitči (trenér Sparty): "Dnes jsme dostali pěknou lekci od soupeře. Samozřejmě, že jsme soupeři usnadnili vítězství našimi chybami. Doufám, že v pondělí se nám otevřou oči a ukážeme, jak se bojuje za Spartu a poučime se z našich chyb. Mrzí mě tato historicky nejvyšší prohra v Plzni, ale na druhou stranu, mám nový tým a po výsledcích co jsme doposud měli, je to vlastně dobře, že jsme dnes dostali takovou lekci. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827