Lepší začátek si domácí snad nemohli ani přát, tedy krom těch diváků, kteří přišli na střetnutí o chvíli později. Již po 27 vteřinách hry totiž po brankách Doši a Evertona svítil na ukazateli skóre stav 2:0 a když přidal v 6. minutě třetí gól Pavel Drozd, zápas vypadal na „vraždění neviňátek“. Opak byl ale pravdou. Hosté, kteří přijeli pouze se sedmi hráči v poli, se zatáhli do hlubokého bloku a přestože se hrálo prakticky pouze na jejich polovině, odolávali úspěšně i za pomocí brankové konstrukce až do 16. minuty, ve které se podruhé prosadil z dorážky střílené přihrávky bratra Davida Pavel Drozd (4:0). Jenže závěr poločasu Východočechům příliš nevyšel. Nejdříve orazítkoval z velké dálky Lapčík břevno, aby pouhých osm vteřin před sirénou překonal Duda po zaváhání v obraně Kočiš.

Druhá půle začala opět náporem Chrudimi a hned ve 22. minutě uzavřel svůj čistý hattrick Pavel Drozd. Skóre se pak postupně navyšovalo, takže když ve 33. minutě upravil Everton již na 8:1, kotel fanoušků začal vyvolávat číslovku deset. Pokřik zesílil o tři minuty později po deváté brance (David Drozd) a minutu před koncem propukl v jásot nejvyšší, když na kulatou desítku zaokrouhlil skóre Capinha. Nakonec si vysokoškoláci domů odvezli „jedenáctku“, protože 14 vteřin před závěrečným klaksonem završil svůj hattrick i Everton.

Ohlasy aktérů zápasu

Pavel Drozd (hráč FK Chrudim): „Vyhráli jsme, ale výkon znovu nebyl ideální. Byli jsme trochu nedůslední v obraně, nabídli jsme jim spoustu protiútoků a mohli jsme dostat klidně čtyři góly. Musíme se ponaučit a zlepšit to."

Jakub Řičica (vedoucí SKUP Olomouc): "V Chrudimi jsme podali lepší výkon než na Spartě. Poločasový výsledek asi nikdo nečekal. V druhém poločase jsme trochu polevili v koncentraci a dostali jsme góly po našich vyložených chybách. Kluky za výkon na krev musím opět pochválit!"

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004