Sparta sice vedla brankou Holečka, ale do přestávky stačil vyrovnat Novotný. Po přestávce už to vypadalo, že vyhraje Sparta, která vedla 2:1 a 3:2, ale famózní závěr Slavie vedl k dělbě bodů. Na sedm set diváků se bavilo futsalem doslova do poslední vteřiny.

„Zápas se mi nehodnotí dobře. Na konci jsme dostali dva hloupé góly. Zvlášť ten poslední zamrzí. Soustředili jsme se pouze na Fílu (Filinger), protože on byl jediný, kdo mohl zakončit, což se také stalo,“ řekl zklamaný sparťan Michal Holeček, který dal v utkání dvě branky.

Měl na mysli situaci pět vteřin před koncem, kdy domácí David Filinger vymetl šibenici a srovnal na konečných 3:3. „Snažil jsem se akorát trefit bránu. Nekoukal jsem, jestli tam je skulinka nebo ne. Samozřejmě ten vikýř jsem chtěl trefit,“ smál se střelec parádní trefy, která byla nakonec okořeněna číslem 250 a slávistický matador vstoupil do klubu futsalových kanonýrů. „Asi se to lépe sejít nemohlo, už jsem mohl jít minulý zápas na penaltu a nešel jsem. Z penalty to prostě není ono, říkal jsem si, že to musím trefit jinak. Hezčí gól jsem asi nikdy nedal,“ přiznala legenda českého futsalu.

Ze zatracence hrdinou

Přitom ještě minut před koncem byl Filinger zatracencem. Za stavu 2:2 zbytečně fauloval Zapletala a Sparta kopala desítku za sedmý faul. „Šlápl jsem si na balon, Zapletal mi míč sebral a šel sám na kasu, tak jsem ho musel stáhnout,“ popsal osudný moment Filinger. Předchozí sparťanskou penaltu neproměnil Havrda, ale k této se postavil Holeček a vymetl šibenici. Sparta v tu chvíli vedla 3:2 a zdálo se, že je rozhodnuto.

Autor třetí branky Sparty si na penaltu věřil. „Kdybych si nevěřil, tak bych nešel,“ usmíval se Michal Holeček, „První je u nás daný Havrda, jemu penalta nesedla. Šel jsem tedy já, vybral jsem si stranu, a že to skončilo v šibenici, je nádhera.“

Atmosféra jak v Bundeslize

Právě Filinger a Holeček jsou se šesti brankami nejlepšími střelci futsalových derby pražských „S“. „Vím o tom, že mi to tam se Slavií padá, ale neříkám, že by mi ten soupeř extra seděl. Nevím, proč tomu tak je,“ pokrčil rameny Holeček a jeho sok Filinger kontroval: „Hrálo se mi výborně. Sice jsem se nedostal tolik do hry, protože mám poraněné tříslo, ale dopadlo to dobře.“

Na futsalové derby opět dorazila parádní návštěva. Tentokrát 700 fanoušků, čímž padl loňský rekord (500). Nejvíce byli slyšet příznivci Slavie, kteří roztáhli i obří choreo s nápisem „FUTSAL“. „Atmosféra v hale je mnohem lepší než venku. Dneska přišlo hodně lidí a to je znát. V uzavřeném prostoru byla skvělá atmosféra, která je akorát srovnatelná s Bundesligou,“ přirovnal dění v hledišti David Filinger.

Své zastoupení měli v publiku i fanoušci Sparty. „Derby je dvakrát do roka. Je to výjimečná atmosféra. Opět dorazilo hodně lidí. Bohužel, zápas moc futsalové kvality nepobral ani z jedné strany. Nicméně byl zápas vyhecovaný a bojovný. Akorát pro nás s hořkým koncem,“ dodal sparťan Holeček.  

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 3:3 (1:1)

Branky a nahrávky: 17. Novotný (A. Hrdina), 38. Oliva (Brychta), 40. Filinger (Oliva) – 7. Holeček (Havrda), 31. Dlouhý (Rott), 39. Holeček (pk). Rozhodčí: Blažej – O. Černý. ŽK: Filinger, Oliva, A. Hrdina – Frič. Diváci: 700.

Slavia Praha: Krajč (Kučera) – Žampa, Matějka, Homola, Pospíšil, Filinger, Oliva, Míča, A. Hrdina, Brychta, Eisenreich, Vejvoda, Novotný. Trenér Martin Brychta.

Sparta Praha: Mareš (Pytloun, Vozár) – Kuč, Frič, Stejskal, Dlouhý, Zapletal, Sop, Holeček, Rott, Doša, Vobořil, Havrda. Hrající trenér David Frič. 

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579