Do utkání Teplice nevstoupily ideálně. Do vedení se dostali hosté v páté minutě utkání. Obratem však padl i první gól domácích, o který se postaral Rodriguinho. Brno bylo i nadále aktivní a odměnou mu bylo dvoubrankové vedení, ke kterému přispěl vlastním gólem i teplický William. Za stavu 1:3 přepnul Svarog do rychlejšího módu a konečně se dostal do hry. Na 3:3 srovnal během minuty dvěma rychlými góly Felipinho. Helas poté zkoušel hru v power play, to se mu však vymstilo. Teplice dokázaly do poločasu otočit skóre ve svůj prospěch a dokonce si odnést dvoubrankové vedení. 

Druhá půle sice byla ze strany Brna bojovná, ke zlomení výsledku to ale hostům nestačilo. Teplice přidaly ještě jeden gól zásluhou Adriana a došly si pro postupový bod. Nic na tom nezměnilo ani snížení Mužíka na 4:6 z pohledu Brna. 

Teplice se dostaly do semifinále nejkratší možnou cestou a těší se na soupeře, kterým bude vítěz z dvojice Plzeň – Liberec. Interobal už se pyšní stavem série 2:0 a je tedy vysoce pravděpodobné, že se Svarog potká právě s ním. 

Ohlasy po utkání

Tomáš Künzl (asistent trenéra Svarog FC): "Jsme moc rádi, že jsme to dnes zvládli. Začátek zápasu nám vůbec nevyšel. Prohrávali jsme po hloupé chybě. Poté jsme sice dokázali vyrovnat, ale pak na nás padla deka, nemohli jsme se dostat do hry. Brno odskočilo na 3:1. Následovala ale power play hostů a nám to tam začalo padat. Ve druhé půli už jsme to chtěli dotáhnout do vítězného konce a to se podařilo. Těšíme se na semifinále!"

Marek Gajdács (hráč Helasu Brno): "Na zápas jsme vycestovali v okleštěné sestavě, protože nám vypadli zranění hráči. První polovinu úvodního poločasu jsme plnili taktické pokyny trenéra, byli jsme nebezpečí před soupeřovou brankou, dotlačili jsme soupeře na jejich polovinu. To nám přineslo dvougólový rozdíl. V poslední pětiminutovce jsme takticky na každém postu chybovali. Do druhého poločasu jsme přes nepříznivý stav šli znovu navázat na náš herní výkon z první poloviny prvního poločasu. Bohužel jsme nedokázali do konce utkání vyrovnat."

| Statistiky

Kde se hrálo

Teplice | SH

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 600 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dvousložkový polyuretan Lobadur
Telefon 607585282