Už v první minutě viděli diváci dvě šance - nejprve Homola nastřelil břevno a vzápětí z prvního kontru po Křivánkově uvolnění poslal míč do odkryté branky Wesley. Slávisté se nemohli z nepovedeného úvodu vzpamatovat a do velké šance se dostali až v závěru poločasu, kdy Zárubovu střelu zastavil na brankové čáře Carlinhos. Sparta také nedokázala Vondráčka ve slávistické brance překonat.

Po přestávce vyrovnal prudkou ránou z voleje Křemen, ale Sparta znovu dokázala červenobílou obranu rozebrat, po Horově přihrávce měl snadnou práci před brankou Nikao. Ve třicáté minutě vyrovnal Sita a stav 2:2 vydržel až do konce základní části, své tři dobré šance nevyužil Křivánek, slávistům zase vychytal několik dobrých příležitostí včasným vyběhnutím Cardoso.

V první části prodloužení se podařilo Spartě jít potřetí v Edenu do vedení, byl to znovu Wesley, který pohotovým zákrokem poslal střílený centr z levé strany pod břevno.

Do druhé části prodloužení šli slávisté rovnou do power-play, kterou tři minuty před koncem dovedli k vyrovnání, Leovski zakončoval břichem na zadní tyči po Ševčíkově přihrávce. Trenér Frič zariskoval a i za stavu 3:3 pokračoval v power-play a jeho svěřenci ji znovu perfektně sehráli, druhá Leovského branka už byla vítězná. Štastný střelec věnoval branky své přítelkyni, která slavila narozeniny.

Komentáře po utkání:

David Frič (Slavia): "Hrát power-play i za stavu 3:3 nebylo těžké rozhodnutí, z normální hry jsme se tam v prodloužení nedostávali. Tím, že jsme dali gól a byli jsme v laufu, tak jsem věřil, že ještě jeden gól vstřelíme. Hodně jsme se power-play v přípravě věnovali a věřil jsem, že z toho budeme úspěšní. Neustálé dotahování náskoku soupeře nás stálo strašně moc sil. Museli jsme změnit taktiku a odnesl to David Jošt, který vůbec nehrál špatně. Vůči němu mě to mrzí, ale bylo to jinak správné rozhodnutí."

Beni Simitči (Sparta): „Dnes jsme bohužel hráli bez obou Paraguayců, kteří jsou zdravotně indisponovaní a nechtěli jsme riskovat nic horšího. Kluci předvedli výborný výkon. Celý zápas jsme kontrolovali, měli jsme víc na nohách míč, více šancí, ale bohužel se některým nedařilo ve stoprocentních šancích. Slavie ve druhém prodloužení šla do powerplay, třicet vteřin do konce jsme dostali gól, na který jsme se sice připravovali, ale kluci asi únavou ztratili koncentraci. Vlastními chybami jsme přišli o první bod v sérii, nicméně to není konec, čeká nás podobně jako loni dlouhá série.“

Statistiky

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579