Do utkání vstoupily lépe Teplice, které si na chrudimské palubovce připravily několik zajímavých příležitostí. Ty první ještě v síti brazilského brankáře Dudu neskončily, po nedohodě Max s Evertonem při rozehrávce se k balonu dostal hostující Felipinho, jenž v desáté minutě pohotovou střelou po zemi otevřel skóre – 0:1! Inkasovaná branka přece jen donutila chrudimské barvy ještě k větší aktivitě směrem dopředu a na vyrovnání čekali domácí fanoušci jen čtyři minuty.

Rozehrávku z autu poslal Tomáš Koudelka zcela neomylně na hlavu nepokrytého Matěje Slováčka, který přesně mířenou hlavičkou poprvé překonal gólmana Hůlu a srovnal stav na 1:1. Ještě v první půli měl šanci na obrat David Drozd a Everton, ani jeden z nich ale již neuspěl. Po poločasové přestávce i nadále Chrudimští přebírali otěže zápasu a byli stále aktivnější, dobrá obrana Svarogu společně s brankářem Hůlou ale držela nerozhodný stav.

Navíc po ojedinělém protiútoku udeřily Teplice. Přečíslení dva na jednoho skvěle vyřešili Senra s Adrianem a druhý jmenovaný uklidil míč do protipohybu brankáře Dudu – 1:2. Ani tentokrát radost Svarogu příliš dlouho nevydržela. Rozehrávku Koudelky uklidil mimo dosah teplického brankáře s přispěním teče Everton a srovnal stav na 2:2.

V závěrečných hektických vteřinách ještě obdržel červenou kartu za zásah do Evertona Varela, v poslední půl minutě Chrudim nastřelila při přesilové hře tyčku, ale vedení na svoji stranu již strhnout nedokázala. S teplickým Svarogem se tak rozešla remízou 2:2.

Matěj Slováček (FK Chrudim): „Myslím si, že remízový výsledek je spravedlivý. Teplice byly lepší v prvním poločase, my zase v druhém. Bohužel se nám tam nepodařilo nic dotlačit a paradoxně jsme dostali gól na 1:2. Dotahovali jsme a srovnali, v závěru mohli skóre ještě otočit v přesilové hře, kde jsme si vypracovali dvě dobré příležitosti. Nedali jsme, výsledek je zasloužený."

Felipinho (Svarog FC Teplice): „Byl to opravdu dobrý zápas v rychlém tempu. Každému jsme ukázali, že jdeme po správné cestě, bohužel jsme ale nevyhráli. Proto musíme i dál tvrdě pracovat a já věřím, že budeme bojovat o titul."

Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004