Futsalisté Chrudimi vstoupili do posledního zápasu základní část sice aktivně a již po 28 vteřinách se dostali po parádní trefě Torrese do vedení, poté však jejich útočná aktivita trochu ochořela. Naopak hrozil Mělník, který hrál v prvních minutách vyrovnanou partii a několikrát zahrozil před brankou gólmana Daniela Javorskiho.

Gólově se ale hosté neprosadili a postupem času sami začali kapitulovat. Ve 13. minutě se z úspěšné dorážky prosadil Matěj Slováček, o chvíli později přesnou ranou skóroval Pavel Drozd a ještě do poločasu ukázal svůj důraz v předbrankovém prostoru Srb Marko Radovanovič, který stanovil poločasové skóre na 4:0 pro Chrudim.

Ve druhém poločase se rozdíl mezi oběma mužstvy navyšoval. Rozjel se především David Drozd, který nastřílel tři branky a po hattricku a dvou asistencích si dokráčel pro titul nejproduktivnějšího hráče základní části celé ligy. Nejlepším střelcem celé soutěže byl pro změnu Pavel Drozd, který krátce po návratu z kabin zapsal 36. gól v letošní sezoně.

Nakonec se do střelecké listiny ještě zapsali Dominik Balog a Everton, ti všichni se nakonec podepsali pod výhrou 10:0!

David Drozd (FK Chrudim): „Musím říct, že první půlka asi nebyla úplně ideální, Mělník měl poměrně hodně brejků a šancí. Pak jsme se rozehráli a začalo nám to tam padat. Říkali jsme si, že zápas nechceme vypustit a rychle ho rozhodnout, ale možná i proto to bylo z naší strany až moc hektické. Pak jsme byli trpělivější a výsledek, hlavně ve druhé půli, naskakoval."

Jan Žežulka, brankář Olympiku: "Zápas s Chrudimí nám krásně ukázal to, že když se chce něco secvičit nebo sehrát, tak se to prostě dá. Celou sezonu máme problém cokoliv sehrát, nějakou kombinaci, standartku. Chrudim tohle má strojově naučený, využila naší nemohoucnosti přebírat hráče nebo správně bránit pivota a absolutně nám nedala šanci. Gratulace soupeři.”

Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004