Žabinští Vlci přijeli na brněnské měření sil posíleni vítězstvím v zápasech s oběma pražskými S. Obzvláště vítězný gól na Spartě šest vteřin před koncem utkání musel vlít vlkům plno sil do žil. Helas měl v zádech otočený zápas s Českou Lípou a posun tabulkou do míst zaručujících Play off.

Hosté z Žabovřesk se na začátku do svého soupeře zakousli. Nechtěli dostat branku v prvních minutách. Tak jako v předešlých zápasech. Prapor Helasu ale držel vzhůru golman Ondřej Daněk. Rozhodně se nenudil a předvedl několik výborných zákroků. První branka ale padla na druhé straně. V 10.minutě se FILIP HAVRDA dostal na levé straně míč do své správy, krásně se uvolnil a střelou na zadní tyč otevřel brankový účet tohoto zápasu – 1:0. O 15 vteřin později mohlo být srovnáno. Střelu Ladislava Hansla ve skluzu poslal míč pouze vedle tyčky domácí branky. Helas si opět začal brát míč více na své sálovky a vyústěním byla druhá branka domácího týmu. IVAN ŠARKÖZY dostal krásnou přihrávku od Cupáka a po ní už neměl problém zakončit do odkryté branky hostujícího týmu. Krásná kombinace a je to 2:0. Do konce poločasu se snažili vstřelit branku oba týmy, ale žádná už nepadla.

Do druhého poločasu vstoupil hostující celek s tím, že se chce ještě o výsledek poprat. Večeřu v jejich brance nahradil Pšurný, který má lepší výhozy a toho chtěli Vlci využít. Jenže ve 28. minutě se radoval z gólu opět Helas. Obrovská minela hostujícího brankáře, který propustil slabý pozdrav z nohy IVANA ŠARKÖZYHO. Jeho druhý gól v zápase znamenal pro domácí velmi přívětivé skóre – 3:0. Ve 32.minutě se ale Žabinští Vlci Brno přece jenom branky dočkali. TOMÁŠ CHRÁSCINA dostal skvělou přihrávku a nechytatelnou střelou pod horní tyčky překonal bezmocného Daňka v brance Helasu – 3:1. Na začátku 36.minuty si ale domácí berou tříbrankové vedení zpět. Ve hře ppřišla na řadu parádní akce ve hře bez brankáře. Helas se prokombinoval celou hrací plochou a na závěru celé akce byl JIŘÍ MUŽÍK, který se nemýlil – 4:1. O minutu později byla k vidění i parádní akce ze strany hostí. DOMINIK HAVLÍN si skvěle naběhnul na přihrávku na zadní tyč, kde míč doklepnul do prázdné branky – 4:2. Napětí mezi střídačkami se dalo krájet a někdy docházelo až ke zbytečným excesům. To nejdůležitější se ale naštěstí dělo na hrací ploše. 37. minuta Helas opět zkusil hru bez brankáře, která opět vyšla. JIŘÍ MUŽÍK si krásně narazil míč břichem o tyč hostující branky a poté kulatý nesmysl poslal do úplně odkryté branky soupeře – 5:2. Vzhledem k tomu, že domácí brankář Daněk pak už držel všechny střelce Vlků zkrátka, tak to bylo i konečné skóre.

Tanec s Vlky tedy dopadl pro Helas vítězně a body zůstaly v hale Vodova. Účast domáciho týmu v Play off letošního ročníku 1. Futsa ligy tedy dostala reálné obrysy a tam už se může stát cokoliv.

Ondřej Daněk (brankář, Helas Brno): "Dnes jsme zvládli velice důležité Brněnské derby a body zůstávají doma na Vodovce. Potvrdili jsme, že doma jsme 100%. Zápas jsme zvládli jak výkonnostně, tak i v hlavách, což bylo v tomto zápase velice důležité. Předvedenou hru si musíme přivést i do Liberce, kde budeme chtít potvrdit naší sérii vítězství."

Michal Odehnal (trenér, Žabinští Vlci Brno): "Z výsledku jsem zklamaný, ale z našeho výkonu až tak ne. Bohužel nás trápí neproměňování vyložených šancí a to je zásadní. Soupeři gratuluji a musím ho pochválit za předvedenou hru bez brankáře v závěru utkání. Děkujeme našim fanouškům, kterých byla v hale drtivá většina, za skvělou podporu a celkově výbornou atmosféru kterou televiznímu zápasu vytvořili."

Statistiky

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152