Úvod zápasu přinesl velké šance na obou stranách. Zatímco Interobal neskóroval ve vyložených šancích, na druhé straně za Lukášem Němcem zvonily tyče. První změna skóre nastala až po střele Michala Seidlera, který využil odraženého míče. Na další branku se v hale na Slovanech čekalo pět minut. Po zachycení míče Tomášem Vnukem na polovině hřiště se tvrdou ranou prosadil Lukáš Rešetár. O dvě minuty později se prosadil i Tomáš Vnuk, který prošel středem hřiště a nekompromisní ranou rozvlnil síť. O poločase tak byli domácí ve vedení o tři branky.

Do startu druhé půle protočil Marek Kopecký sestavu. Do branky se poprvé v sezoně postavil Jakub Luhový, na hřiště pak byli vysláni Jan Havel, Michal Štrajt a Tomáš Buchta. Poslední jmenovaný byl tím, kdo ve 24. minutě prostřelil ústeckého brankáře a zvýšil na 4:0. V polovině druhého poločasu se podruhé v zápase prosadil Lukáš Rešetár a završil bůra v ústecké brance. Pět minut před koncem se domácí vrhli na hru power-play. Přesně v čase 36:00 naservíroval Tomáš Vnuk před prázdnou branku Tomáši Buchtovi a ten neměl problém zvýšit už na 6:0. Závěrečnou trefu zápasu obstaral Michal Seidler, který prostřelil hostujícího brankáře mezi nohami a ve 38. minutě dal výsledku definitivní podobu.

Interobal potvrdil roli favorita a připsal si k další výhře i čisté konto. Před Ligou mistrů tak mohou být svěřenci Marka Kopeckého na vlně pohody.

Peter Kozár (hráč Plzně): „Z naší strany to bylo v prvním poločase trápení v koncovce. Soupeř obětavě bránil, vystrkával růžky a měl také několik slibných příležitostí ke skórování. O poločase jsme si pověděli, co musíme zlepšit a ukázalo se to i na konečném výsledku. Teď už ale směřujeme na Ligu mistrů.“

Matěj Čapek (hráč, FC Rapid Ústí nad Labem): „Do Plzně jsme jeli s kombinovanou sestavou, když jsme se museli obejít bez pěti hráčů základního kádru. Přesto jsme podali důstojný výkon. Škoda, že se nám nepodařilo proměnit některou z našich šancí a lépe si pohlídat standardní situace soupeře, výsledek mohl být přívětivější. Přesto jsme podali výkon, za nějž se nemusíme stydět. Velkým pozitivem je, že se do utkání dostala kompletní čtyřka kategorie U17 a rozhodně nepropadla. Soupeři gratuluji k výhře a přeji hodně štěstí v Lize mistrů.“

Statistiky

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827