Před začátkem utkání zazněla v hale státní hymna Ukrajiny a promluvili hosté z Ukrajinské iniciativy v ČR, paní Marija Prokopjuková, Rosťa Prokopjuk, přítomen byl také bývalý futsalista Slavie Sergej Hresko. Oba kluby vyjádřily podporu boji Ukrajiny za svoji svobodu a nezávislost.

První branku utkání vstřelil Jan Křemen, bohužel podobně jako v zápase s Plzní do nesprávné branky. Slavia ale hrála dobře a soupeře dobrými kombinacemi přehrávala a do poločasu nejenom skóre otočila, ale získala tříbrankový náskok - trefili se Daniel, po ukázkově rozehraném přímém kopu Křemen, Leovski a v poslední minutě před přestávkou také Hrdina. Slávisté využili přesilovku po vyloučení Dominika Zdržálka.

Po přestávce sice Josef Gabčo za pomocí teče snížil, ale další branky už dali jen slávisté. Nejprve Homola hlavou a po něm přidal svoji druhou branku Křemen. Dalším gólům zabránil Jan Žežulka, který je v Mělníce na hostování ze Slavie. Slávisté úspěšně ubránili i závěrečnou power-play, kdy byl jako brankář v poli Jíří Vokoun.

Antonín Hrdina (Slavia): "Myslím si, že tentokrát jsme měli zápas na naší straně a nic jsme nemuseli na poslední chvíli honit. Výsledek je přesvědčivý, jsem rád, že jsme to takhle zvládli. A můj gól? Za něj jsem rád, ale jinak to nebylo vůbec optimální, z takových šancí musím dát mnohem víc branek. Soupeři hodně pomohl výkon brankáře Jana Žežulky."

Jan Kalabis (Mělník): „V dnešním utkání na Slavii to od nás byl bezkrevný výkon. Přitom si myslím, že soupeř byl dnes k poražení. Do vedení jsme šli prvně my a po celý zápas jsme si připravovali velice zajímavé šance, které jsme, pro nás klasicky, neproměňovali. To, co nás ale především sráží, jsou laciné branky, které soupeřům nabízíme jak na zlatém podnose. Pokud tyto věci z naší hry okamžitě neodstraníme, tak se v playoff opět moc dlouho neohřejeme.”

Statistiky

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579