Chrudim vstoupila do utkání proti Liberci bez trenéra Felipe Condeho, který ve stejné době dokončoval seminář trenérské licence ve finských Helsinkách. Ani jeho neúčast ale chrudimské ambice neohrozila. Úvodní minuty přinesly v liberecké hale zajímavé šance, již ve třetí minutě nastřelil tyčku David Drozd. O několik desítek sekund později se již Chrudim poprvé radovala, když se ujala střela Evertona. Právě tento Brazilec si podmanil dění prvního poločasu.

Právě jeho spolupráce s Torresem vzápětí znamenala také druhou branku, v jedenácté a dvanácté minutě pro změnu asistoval u branek Pavla Drozda a Torrese. Poločasové skóre 5:0 pro Východočechy uzavřel svým druhým gólem Pavel Drozd.

Ani po přestávce se obraz hry nijak výrazně nezměnil, náskok chrudimského týmu se postupně navyšoval. Čtyři minuty po návratu z kabin dokonal hattrick právě Everton, poté si vybrali chrudimští střelci na deset minut přestávku, ale v závěru utkání již znovu pálili ostrými. Do střelecké listiny se zapsali také Dominik Balog, Marko Radovanovič a Max, kteří uzavřeli vítězství Chrudimi výsledkem 9:0!

Karel Vrabec, trenér FTZS: "Rozjetá Chrudim nás bohužel totálně přejela. Mrzí mě určitě nevstřelení aspoň jedné branky, protože minimálně tři šance jsme na to měli. Některé góly, které jsme inkasovali, byli z naší strany laciné. Chrudim ukázala obrovskou kvalitu a my jsme bohužel na lepší výsledek neměli nárok."

Dominik Balog (FK Chrudim): “Utkání hodnotím pozitivně, odehráli jsme velmi dobrý zápas, kdy jsme soupeře jednoznačně přehráli. Vytvořili jsme si mnoho brankových příležitostí, které jsme dokázali i proměnit. Tímto zápasem jsme se posunuli opět blíže k vítězství základní části.”

Statistiky

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577