Domácí hráči hned od úvodu začali diktovat tempo hry. Výraznější šance si však nedokázali vypracovat, ale ve svých kombinacích trpělivě pokračovali. Tato trpělivost přinesla velkou porci ovoce v průběhu 14. až 19. minuty. Plzeňané v tomto časovém rozmězí vstřelili hned 6 branek, přičemž své akce zpravidla dohráli až do prázdné branky. Mezi střelce těchto gólů se zapsali postupně Michal Holý, Michal Seidler, Michal Štrajt, Peter Kozár, znovu Michal Holý a kapitán Lukáš Rešetár. Hráči Interobalu se tak náležitě uklidnili a poločas zakončili s vedením 6:0.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, ubylo však branek. Další, už na 7:0, přidal ve 26. minutě Michal Štrajt po přihrávce Dušana Künstnera, který tou chvílí zaznamenal svou čtvrtou asistenci v utkání. Osmou branku domácího celku vsítil Michalem Seidlerem nastřelený Gabriel Rick na prahu 29. minuty. Do druhého poločasu poslal Marek kopecký do branky místo Ondřeje Vahaly uzdraveného Lukáše Němce. Ten ve 30. minutě po jednom z útočných výletů přeci jen kapituloval, když se zblízka prosadil hostující Lehner a překazil Plzni čisté konto. Další góly už utkání 19. kola 1. Futsal ligy nepřineslo a Západočeši zvítězili přesvědčivě 8:1.

Michal Holý (hráč Plzně): „Oproti zápasu v Mělníku jsme si ho udělali tentokrát lehký. Rozhodli jsme během několika minut už v prvním poločase, takže ten druhý už se spíše dohrával.“

Martin Šanda (brankář Olympiku): „Do zápasů s Plzní si vždy věříme a říkáme si, že když odvedeme kvalitní výkon směrem dozadu, tak jsme schopni jim pořádně znepříjemnit utkání. Ostatně to jsme si už i několikrát potvrdili. Bohužel včera jsme udělali moc chyb, ze kterých pramenily branky. Nezbývá nic jiného než se z chyb poučit a makat dál. Máme teď před sebou utkání se Slavii a Spartou a z těchto dvou duelů budeme chtít urvat nějaké body.”

Statistiky

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827