V prvním poločase vstřelil dvě branky Matúš Ševčík a jednu Jan Křemen. Po přestávce sešívaní přidali dalších šest gólů, když se do hry dostali všichni hráči z lavičky. Mezi střelce se ještě zapsali David Jošt,Filip Vaktor, Zdeněk Sláma a Martin Brychta, druhou trefu přidal Křemen. Čisté konto vychytal Adam Vondráček.

Slávisté nechtěli dopustit žádné komplikace, na svého pátečního soupeře nastoupili s cílem rychle rozhodnout a nic nepodcenit ani při hlídání nebezpečných kontrů. Navíc obětavě pomáhali svému gólmanovi Vondráčkovi, který od prvního zákroku šel za svým individuálním cílem ani jednou neinkasovat.

To jeho protějšek Večeřa kapituloval v prvním poločase třikrát.V jedenácté minutě si Matúš Ševčík převzal přihrávku od Leovského na levém křídle, zasekl si míč a navezl ho na střed hřiště, odkud prostřelil polovysokou střelou Večeřu – 1:0! O čtyři minuty později Jan Křemen z pěti metrů technickým zakončením z prvního doteku poslal míč do sítě po přesné kombinaci s Radimem Zárubou – 2:0. Skóre do přestávky uzavřel znovu sebevědomě hrající Ševčík - 3:0!

Plán do druhého poločasu byl jasný, nepustit soupeře ke snížení a motivaci bojovat o kontaktní gól. Pomohl tomu druhý Křemenův gól, za rozhodnutého stavu se pak dostali do hry všichni hráči z lavičky a také oni se postupně zapsali na střeleckou listinu - Zdeněk Sláma, David Jošt, Antonín Hrdina a Martin Brychta. Jednu branku zajistil také Filip Vaktor. Žabiňští Vlci ještě v závěru zkoušeli power-play, ale tu domácí tým v klidu odbráníl a navíc navýšil skóre. Fanoušci v hale se dožadovali desítky, ale té se nakonec nedočkali. Po tak zodpovědném výkonu to ale nikoho mrzet nemuselo.

Matúš Ševčík (Slavia): "Vím, že jsem měl blízko hattrick, měl jsem tam i víc příležitostí, ale padlo to tam dvakrát, za to jsem rád. Snad jsem si to nechal na příště. Od začátku bylo znát, že nechceme zopakovat to, co se nám stalo v Brně - šli jsme si za vítězstvím a dosáhli jsme ho. Do hry se dostali všichni hráči a jsem rád, že i oni nám pomohli dosáhnout tak vysoké výhry. Je dobře, že si i oni zvedli sebevědomí."

Adam Vondráček (Slavia): "Jsem moc rád, že jsem vychytal čisté konto, ale kluci dobře bránili i za rozhodnutého stavu a hodně mi k tomu pomohli. Myslím si, že jsme nic nepodcenili, šli jsme do toho týmově a zaslouženě zvítězili.Chtěli jsme rychle dát branky a na začátku druhé půle neinkasovat a soupeře už do zápasu nepustit, i to se nám povedlo."

Michal Odehnal (ŽV Brno): "Zvažovali jsme, zda hrát power-play, ta samotná byla v pořádku, ale ty fáze kolem ní už tolik ne, budeme je muset vyhodnotit, nevraceli jsme a zbytečně jsme třikrát inkasovali. Drželi jsme dlouho sympatický výsledek, který neodpovídá tolik hře, nemuseli jsme tolik gólů inkasovat.Jsme trošku zklamaní."

Statistiky

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579