Chrudimští futsalisté začali proti Spartě aktivně a již v prvních minutách si vypracovali slibné šance. K jejich využití ale nedošlo. Na první se tak v chrudimské hale čekalo až do dvanácté minuty, kdy Roman Mareš posadil svůj aut na pravačku Évertona a ten přesnou střelou otevřel skóre utkání. Ani poté ale obrana oslabené Sparty, která v první půli navíc přišla o kapitána Brahimi, nezkolabovala. V úvodní dvacetiminutovce hosté kapitulovali ještě jednou, když se z velmi ostrého úhlu ujalo zakončení Pavla Drozda.

I po přestávce se pokračovalo v nastaveném stylu. Hráčům Sparty postupem času začaly docházet síly, po neubráněné standardce zvýšil ve 24. minutě Max nepokrytý na zadní tyči již na 3:0. Hosté si rázem začali pomáhat nedovolenými zákroky a ve druhé půli tak Chrudim kopala hned dvakrát desetimetrový kop. Ani Éverton, ani Jaroslav Kubát ale tuto nabídku nevyužili.

A tak domácí dávali góly ze hry. Chrudimští se v rozmezí 131 sekund v závěru prosadili celkem čtyřikrát. Dvakrát skóroval Matěj Slováček, okénka v obraně Sparty při hře bez brankáře trestali také Tomáš Koudelka a Éverton. Chrudim nakonec porazila Spartu 7:0 a upevnila si pozici na čele 1. Futsal ligy.

Ohlasy po zápase:

Max (hráč FK Chrudim): „Neměli jsme svůj nejlepší den. Na začátku jsme měli hodně šancí, několikrát jsme trefili tyč, nedařilo se nám v koncovce, ale to se stane. V závěru hrál soupeř hru v power-play a my dávali góly. Sparta hrála na málo hráčů, měla to těžké a jsem rád, že jsme to zvládli a uhráli výsledek 7:0.”

Beni Simitči (hráč AC Sparta Praha 17): „Všem klukům, kteří dnes hráli, patří obrovské poděkování, protože jsme hráli defacto se třemi hráči z A týmu, z toho se Azem Brahimi hned v prvním poločase zranil, takže hráli převážně kluci z juniorky, někteří i šestnáctiletí, jinak to bohužel nešlo. Výsledek je pro nás velmi krutý, za ten výkon jsme si ho rozhodně nezasloužili, protože většina gólů padla až ke konci zápasu. Ještě jednou děkuji všem klukům i fanouškům, kteří nás v těchto chvílích podporují a samozřejmě gratuluji Chrudimi.“

Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004