Slávisté v prvním poločase prokázali velkou efektivitu v koncovce a nastříleli pět branek, když tři z nich padly během jediné minuty. Jako první se prosadil Zdeněk Sláma, slávistický náskok navýšil dvěma sebevědomými zakončeními David Jošt. Zaskočení domácí nedokázali reagovat a červenobílí přidali další dvě trefy. Nejprve Daniel prudkou ránou pod břevno a p něm také Zdeněk Sita. Až za stavu 5:0 pro Slavii domácí snížili, když krátkou penaltu proměnil Tomáš Vobořil.

Trenér David Frič po přestávce poslal do hry další své svěřence, slávisté nadále dobře kombinovali, dvakrát zakončoval v dobré pozici Sita, ale brankáře Dlaska nepřekonal. Leovski měl situaci snažší, když mířil do odkryté domácí branky. Na druhé straně trefil Knobloch tyčku a dvakrát zmařil dobrou příležitost bývalý slávista Viktor Žampa. Na brankové čáře odvrátili slávisté i střelu Aleše Benka. Také slávisté měli další šance,  Dlask se vytáhl zejména proti střelám Hrdiny a Jošta. Ve 30. minutě už ale na přesnou křížnou ránu Antonína Hrdiny nedosáhl. Ve 33. minutě trefil tyč také Filip Vaktor.

Komentáře po utkání:

Jakub Dlask (brankář Liberce): "Po utkání cítím velké zklamání. Zklamal mě celkový přístup k zápasu. Šli jsme do něj s tím, že nemáme co ztratit a chceme si utkání užít. Od začátku se nám nedařily kombinace a prohrávali jsme souboje. Myslím si, že na nás padla deka, která vyústila ve 14. minutě, kdy jsme dostali tři rychlé branky. Doufám, že se do pátku zvládneme otřepat a předvedeme v Brně lepší výkon."

Zdeněk Sita (Slavia): "Byl to z naší strany super zápas, proměňovali jsme šance a rychle rozhodli, povedlo se nám udržet koncentraci i po přestávce. Moje branka? Byla asi z té nejtěžší pozice, ale jsem rád, že tam padla. Mohl jsem přidat i další, ale to mne myslím mrzet nemusí, protože se trefovali ostatní."

Statistiky

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577