Pátečnní utkání začalo velmi nečekaně, jelikož již ve 3.minutě šel domácí tým po poněkud překvapiné a šťastné brance do vedení. S míčem letícím přes celé hřiště skončil gólman Plzně Vahala za brankovou čarou a po nezbytné chvilce porady sudích byla branka uznána - 1:0. Vysoký favorit ale velice brzy skóre otočil po brankách Künstnera (5.), Rešetára (6.) a Holého (7.) a čtvrtou branku hostí vstřelil Vnuk, když proměnil samostaný nájezd na gólmana ŽV. Minutu před koncem unikla naopak domácí trojice proti jedinému obránci Interobalu a trefou k pravé tyči dal Chráscina stavu skóre z pohledu domícího týmu přijatelnou poločasovou podobu - 2:4. Po změně stran se domácímu týmu dařilo dvanáct minut držet plzeňské hráče "na uzdě". Ve 32. minute se prosadil hostující Štrajt. V dalších minutách byla k vidění pokračující útočná snaha hostí, pozorná obrana domácích a v závěru i power - play Interobalu. Když už to vypadalo, že skóre 2:5 bude konečnou podobou, dvě vteřiny před koncem opět Štrajt potrestal nekoncentrovanou nepozornost domácí obrany šestou brankou - 2:6.

Ohlasy po utkání:

Michal Letzel (předseda Žabinští Vlci Brno): "Náš zápas proti jednoznačnému favoritovi dopadl dle papírových předpokladů, přestože jsme se ujali překvapivě vedení. Hráli jsme víceméně dle svých možností a za svůj výkon se myslím nemusíme stydět."

Michal Štrajt (hráč Plzně): „První poločas jsme začali několika brankovými příležitostmi, jenže jsme je neproměnili a pouštěli jsme soupeře zbytečně do přečíslení. Naštěstí jsme po inkasované brance zápas rychle otočili a je jen naše škoda, že jsme nevyužili víc našich šancí. Zápas jsme měli rozhodnout určitě už v prvním poločase a druhý poločas už by byl klidnější. Bohužel se tak úplně nestalo.“

Statistiky

Kde se hrálo

Brno | Modřice

Více
Adresa Benešova 274, 664 42 Modřice
Kategorie Kategorie A
Kapacita 250
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 608577099