Sparta sice do Brna přijela v malém počtu hráčů, ale jména jako Angellot či Brahimi mají futsalu pořád dobrý zvuk. Helas se ale svého soupeře nezalekl a naopak začal tento zápas bez ostychu. V 5.minutě nejprve fauloval Angellot Doubravského a zrodila se zajímavá standartní situace. Rozehrávku Helasu pražané zaspali. David Cupák poslal míč placírkou zleva přes Angellota na zadní tyč a JIŘÍ MUŽÍK pod horní tyč nezaváhal - 1:0. Domácí hráči ale pak nepolevili a nadále pokračovali ve své snaze Spartu nepustit do žádné velké šance na skórovaní. S ubýhajícím časem se sice občas nějaké to okénko v obraně Helasu objevilo, ale pokud už něco hořelo, tak v brance byl připravený vše pochytat brankář Klímek. V 11.minutě se Helas mohl znovu radovat. Při Šarközyho centru z pravé strany přes tři hráče na vzdálenější tyč skóroval ve skluzu MILAN SVOBODA - 2:0. I přes šance na obou stranách hřiště už další branka do poločasu nepadla, a tak se do kabin šli svěřenci kouče Galii veselejší než soupeř.

Do druhého poločasu ovšem Sparta rozhodně nešla s tím, že je rozhodnuto. Domácí tým ale snížení nedovolil a naopak v 28.minutě navýšil své vedení. Cristiano vyběhl na středu, ale pak ztratil balón. PAVOL MATEJOV si vyměnil míč se Šarközym a ten ho silou vůle procedil k levé tyči prázdné brány - 3:0. No a o tři minuty bylo ještě veseleji. MILAN SVOBODA posílá oblouček ze středu vlastní obranné poloviny do prázdné brány - 4:0. V 34.minutě to už hostům vyšlo. ANGELLOT získal míč na středu hřiště, zasekl Kamenskému a trefil se k pravé tyči - 4:1. Sparta chtěla zápas minimálně zdramatizovat, ale nestalo se. V 36.minutě při dlouhé rozehrávce domácího golmana Klímka fauloval před hostující brankou Cristiano Davida Cupáka na pivotu a sudí Čep nařídil krátkou penaltu. Na tu Cristiana nahradil Mykytjuk, ale i ten byl dnes překonán. DAVID CUPÁK napálil balón ke své pravé tyči do protipohybu bývalého brankáře Helasu a brněnský kapitán mohl jít do kamery pozdravit svého syna. - 5:1. Další branka byla k vidění v 38.minutě. Doubravský byl ztrojený při rozehrávce, i tak propasíroval míč na pravou stranu, kde utekl Kamenský Brahimimu a předložil centr na zadní tyč, kde se položil do skluzu ZBYNĚK ŠPIČKA - 6:1. Mladý brněnský hráč tak mohl oslavit návrat po dlouhodobějším zranění do hry gólem. V 39.minutě byla nařízena desítka a tu k levé tyči proměnil domácí brankář VÁCLAV KLÍMEK, pro kterého to byla první branka v soutěži - 7:1.

Helas deklasoval Spartu 7:1 a odskočil Pražanům na pět bodů. Výrazně se tak přiblížil svému cíli, tj. umístění v TOP 5 po základní části. Výsledek 7:1 znamená, že při rovnosti bodů skončí Helas po základní části před Spartou.

Václav Klímek (brankář, Helas Brno): „Byl to z naší strany koncentrovaný výkon. Všichni jezdili po zadku. Perfektně jsme plnili trenérovi pokyny. Pak nás Sparta trošku svojí power-play skřípla. Má ji opravdu kvalitní. Balóny tam lítaly na branku zleva-zprava. Měli jsme i trochu štěstí. I tak si ale myslím, že jsme si za předvedenou koncentrovanou hru zasloužili vyhrát “

Arton Fejzullahi (hráč, AC Sparta Praha 17): „Nebyl to od nás špatný zápas, bohužel nás trápí marodka, museli jsme se s tím poprat tak jak jsme přijeli, bohužel se to dneska nepovedlo. Říkali jsme si, že musíme střílet během power-play ze všech pozic, bohužel nám to tam nepadalo, Brnu ano.“

Statistiky

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152