Nemastná, neslaná hra a především chybějící jiskra a množství taktických chyb donutila domácího trenéra prostřídat všech 12 hráčů z lavičky, ale ani to nepomohlo. Soupeř si během první půle zajistil dvoubrankové vedení - první gól (7´) vstřelil Miker, když si s přehledem zpracoval míč před vybíhajícím gólmanem a po následné kličce skóroval. Druhá branka (18´) byla pro Novotného poměrně jednoduchá, jelikož domácí hráč nepochopitelně nereagoval na jeho přítomnost na zadní tyčce. Do druhého poločasu vstoupili domácí se zúženou sestavou na 6-7 hráčů a s odhodláním s výsledkem něco udělat. Po důrazném sledování míče (27´) a následném úniku po pravé lajně naservíroval Chráscina dlouhou přihrávku do brankoviště a míč dopravil ve skluzu do sítě dobíhající Pokorný - 1:2. O minutu později bylo vyrovnáno, když hosté ztratili míč ve středním pásmu, domácí hráči se dostali do přečíslení 2/1, kanonýr Havlín vzal zodpovědnost na sebe a prostřelil z levé strany gólmana Olympiku - 2:2. Hostující tým poněkud znejistěl a domácí cítili šanci na obrat. Do konce zápasu měly oba týmy ještě několik příležitostí zvrátit skóre ve svůj prospěch, ale další branka již nepadla a utkání skončilo dělbou bodů. Oba týmy mohou polemizovat zda je to pro ně získaný bodík nebo naopak dva ztracené, ale plichta je víceméně spravedlivým vyjádřením průběhu zápasu.

Michal Odehnal (trenér Žabinští Vlci Brno): "Zápas se mi hodnotí špatně. Absolutně jsme nezvládli první poločas. Vizuálně to vypadalo, jako by se nám nechtělo a navíc se přidaly taktické chyby. Pokusil jsem se s tím v průběhu poločasu něco udělat, ale nedopadlo to. Druhý poločas už byl lepší, ale museli jsme stáhnout sestavu na šest, respektive sedm hráčů. Mohli jsme i vyhrát, ale též prohrát, protože Mělník před koncem "zazdil" tisíciprocentní šanci. Bohužel bychom si všichni měli uvědomit, že trénovat pravidelně je nezbytné a plnit stanovené taktické věci je absolutní nutnost, bez toho se dál neposuneme. Nejvíce mě mrzí, že hráči, kteří dostali šanci, tak ji nevyužili."

Jan Kalabis (hráč SK Olympik Mělník): "Vyrovnané utkání, v krásné modřické hale, ve kterém měl každý z týmů lepší i horší chvilky. V prvním poločase jsme skvěle bránili a o přestávce jsme zaslouženě vedli 2:0. V druhé půli jsme v defenzívě tak jistě už nehráli, obdrželi laciné branky a na několik minut znervózněli. I přesto jsme měli na konci 100% gólovou příležitost, ve které se objevil spoluhráč Nečas, který ale smolně míč do sítě nedostal. Bod z Brna i tak bereme a musíme se připravit na další důležitá utkání."

Statistiky

Kde se hrálo

Brno | Modřice

Více
Adresa Benešova 274, 664 42 Modřice
Kategorie Kategorie A
Kapacita 250
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 608577099