Byli to hosté, kdo zažil lepší vstup do utkání. V 5. minutě se po vlastní brance Krejčího, dostali do vedení. Hra Dynama byla velmi povedená ale série neproměněných šancí Jasanského, Pecky a Radoucha stále držela hosty ve vedení. V 19. minutě kopalo Dynamo pokutový kop, který Dominik Hric neproměnil.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Hosté se po pohledné kombinaci ve 24. minutě dostali zásluhou Chrásciny do dvoubrankového vedení. Odpověď Dynama přišla vzápětí. Ve 26. minutě si s hostující obranou poradil Radouch a přesnou střelou snížil na 1:2. Utkání prováděly vyhrocené momenty, které v konečném součtu znamenaly tři žluté karty pro hosty z Brna.

Hosté i díky svému brankaři Pšumému své vedení bránili zuby nehty. Šance domácích útočníků ztroskotávaly jedna po druhé právě na výborně chytajícím brankaři. Ve 33. minutě hosté znovu odskočili na rozdíl dvou branek díky Hanslovi – 1:3. Ihned z rozehrávky se domácí dotáhli na rozdíl jediné branky. Pouzar posunul na Radoucha, který pohotově zakončil – 2:3.

To bylo vše, co si domácí dokázali vypracovat. Ani hra v power play nepřinesla ovoce, a tak boj o přímé udržení se v soutěži dopadl lépe pro hosty. Domácí ale boj o udržení nevzdávají, hned příští týden mají šanci na reparát.

Petr Benát (Dynamo): "Bohužel, klíčový duel jsme dnes nezvládli, z čehož jsme samozřejmě všichni smutní. Byli jsme lepším týmem, rozhodla naše špatná koncovka a výborný výkon hostujícího brankáře, který dnes chytal prostě skvěle! Gratulujeme Žabinským Vlkům k vítězství, my jsme se touto nešťastnou prohrou u někoho možná pasovali do role jistého sestupujícího, nicméně jsme teprve v polovině soutěže a já mohu za celý tým slíbit, že budeme v každém zbývajícím utkání o ligovou příslušnost v příštím ročníku rozhodně bojovat!"

Martin Hanuš (Žabinští Vlci Brno): "Dnešní zápas byl velmi náročný po fyzické stránce, šance byly na obou stranách, ale musím uznat, že domácí měli více tutovek, které však neproměnili díky fantastickému výkonu našeho brankáře. Vzhledem k tabulce se pro nás jednalo o velmi důležitý zápas, který jsme zvládli díky bojovnosti a nasazení a můžeme se tak těšit ze tří bodů. Jako poslední věc bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás jeli dalekou cestu podpořit v tak hojném počtu a udělali nám skvělou a domácí atmosféru."

Statistiky

Kde se hrálo

Č. Budějovice | Lokomotiva

Více
Adresa Třebízského 1044/1, 37006 České Budějovice
Kategorie Kategorie B
Kapacita 300 sezení / 50 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602689226