Teplice šly do zápasu ve značně prořídlé sestavě. V utkání s Plzní se zranila celá jedna čtyřka. V prvním poločase to na domácích bylo znát. Slavia se snažila využít svého tlaku a také se jí to podařilo. Ve 13. minutě otevřel skóre utkání Homola. O dvě minuty později byla situace pro domácí ještě horší. Druhý zásah Slavie si připsal Leovski. Tepličtí v první půli skórovat nedokázali, i když několik šancí měli.

Pro domácí to bylo fyzicky velmi náročné utkání, i tak šli do druhé půle odhodlaní s výsledkem ještě něco udělat. Postupně se Svarogu dařilo přebírat otěže zápasu a dostat Slavii pod tlak. Zasloužený gól na 1:2 dokázali domácí zapsat ve 30. minutě, když si míč srazil do vlastní sítě Leovski. Následovalo několik teplických šancí, ale kýžená srovnávací branka stále nepřicházela. Až ve 38. minutě, když už pomalu všichni přestali doufat, srovnal na 2:2 Adriano. Následný tlak zvedal diváky v hale ze židlí. Fanoušci Teplic hnali svůj tým za vítězstvím. Odměnou jim byl ve 39. minutě vítězný gól Pacheca. Slavia už nedokázala odpovědět a Teplice si po parádní otočce připsaly další tři body. Stále tak drží neporazitelnost a první místo v tabulce.

Marek Karpiak, brankář SK Slavia Praha: „V prvním poločase jsme nechtěli zalézt a chtěli hrát aktivně dopředu, věděli jsme, že soupeř bude hrát na šest hráčů. V prvním poločase nám vyšlo asi všechno, nedostali jsme branku. Co se stalo v druhém poločase, ale nechápu, začali jsme se bát hrát, dostali dva laciné góly a a pak i třetí. Pokles koncentrace nás stál tři body.“

David Frič, trenér SK Slavia Praha: "Teplice byly v podstatě celý zápas lepší a zaslouženě vyhrály. My jsme do druhé půle vstoupili pasivně, nechtěli jsme být na balonu a bylo to čekání na to, jestli nás Teplice přehrají, nebo ne, jestli nám dají góly. Takhle se o první místo hrát nedá, s jejich náporem jsme se nedokázali vypořádat, nehráli jsme výjezdy, které jsme měli hrát, a byli jsme po zásluze potrestaní."

Tomáš Künzl, asistent trenéra Svarog FC: "Po zápase s Plzní jsme šli do zápasu bez čtyř zraněných hráčů základní sestavy. Slavia dala pěkné góly po dobrých akcích, zvlášť ten druhý nás trochu položil. Dávali jsme se pak trochu psychicky dohromady. Každopádně jsme takhle dohráli první poločas, Míša Hůla nás hodně podržel. Ve druhé půli jsme ale ukázali sílu, nebáli jsme se hrát do dvou nebo tří hráčů. Kluci klobouk dolů, tam bylo srdce."

 

Statistiky

Kde se hrálo

Teplice | SH

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 600 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dvousložkový polyuretan Lobadur
Telefon 607585282