Liberec se dokázal prosadit jako první. Ve 4. minutě Dlask vyhodil míč na Benka, který z otočky vypálil. Na jeho střelu, která byla tečovaná, nedokázal Beránek zareagovat. Postupně se domácí dostávali do tempa hry, ale opět po nedorozumění v rozehrávce byli potrestáni. V 11. minutě si vlastní branku vstřelil Benát.

Dynamo zabralo o pár minut později. Ve 13. minutě Benát předal diagonální přihrávkou míč Perinovi, který dlouhou kličku po lajně ošálil Bínu a zároveň střelou překvapil Dlaska. Do konce poločasu byli domácí nebezpečnější, svou snahu ale nedokázali přetavit ve vyrovnávající branku.

Druhý poločas začalo Dynamo mnohem lépe a vypracovalo si i několik příležitostí. Žádná však neskončila brankou. Nejblíže vstřelení branky byl Radouch, který ve 25. minutě pouze orazítkoval tyč. Dynamo se uchýlilo ke hře power play. Bohužel pro domácí tým přišla ztráta, kterou potrestal ve 30. minutě Benek. O minutu později byl stav skóre opět o branku. Ve 31. minutě Benát proměnil brejkovou situaci ranou pod břevno.

Dynamo se dočkalo srovnání ve 34. minutě. Jasanský posunul na Pecku, ten se otočil okolo obránce a tvrdou střelou nedal Dlaskovi šanci. Dynamo doplatilo na riskantní hru. Ve 39. minutě Janáček postrčil Bínovi míč do běhu, ten měl výborný první dotek a na dlouhou nohu propálil Beránka.

Radim Pouzar (hráč Dynama): „Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání, bohužel opět se šťastným koncem pro soupeře. Troufnu si říct, že nevyhrál lepší. Začali jsme sérii zápasů bohužel porážkou, ale věřím, že už v následujícím týdnu protrhneme neúspěšnou sérii a zvítězíme.“

Jakub Dlask (brankář Liberce): „V Budějovicích jsme do tohoto zápasu ještě nevyhráli a přesně to jsme tam jeli zlomit. Měli jsme výborný vstup do utkání, což nás uklidnilo a celý první poločas jsme dohráli s velkým klidem. V druhém poločase trochu opadla naše aktivita a zatáhli jsme se spíše do obrany. Soupeř si vypracoval několik šancí, ale nám se je díky obětavosti podařilo ubránit a poté jsme trestali do prázdné branky a z protiútoků. Je to pro nás velmi cenné vítězství.“

Statistiky

Kde se hrálo

Č. Budějovice | Lokomotiva

Více
Adresa Třebízského 1044/1, 37006 České Budějovice
Kategorie Kategorie B
Kapacita 300 sezení / 50 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602689226