Úvod zápasu vyšel Liberci na jedničku. Skóre otevřel TOMÁŠ VOBOŘIL, kterému naservíroval míč Kuba Žoček – 1:0. O druhou branku se postaral tentýž hráč. VOBOŘIL se uvolnil na lajně a poslal míč bodlem pod břevno – 2:0. Na 3:0 pálil TOMÁŠ JELÍNEK, který sice neproměnil 6m kop, ale jeho zaváhání napravil Tomáš Janáček, který mu odražený míč připravil na zlatém podnose. Čtvrtou branku 2s před poločasovým hvizdem přidala nová akvizice v sestavě MAREK BÍNA, kterému připravil míč do prázdné branky skvěle hrající Jelínek.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupil naopak lépe soupeř, který využil dvou zaváhání a snížil na 4:2. Liberec se ve druhé půli nemohl brankově prosadit, kdy naději na lepší výsledek držel Vlkům branař Špurný. 8 minut před koncem utkání si vysloužil za nesportovní gesto ČK Jelínek a Brno šlo do přesilovky. Tu FTZS odbránil s přehledem, kdy soupeře nepustil téměř do zakončení. Totéž se dá říci o závěrečné PP, ve které Vlci téměř neohrozili svatyni Dlaska. Naopak v poslední minutě zápasu zkompletoval hattrick TOMÁŠ VOBOŘIL, který se trefil do odkryté branky – 5:2

Liberečtí tak sebrali zaslouženě všechny 3 body, utnuli černou sérii proher a mohou se tak v poklidu připravit na další důležité utkání v Českých Budějovicích.

Hodnocení Karla Vrabce (trenér Liberce): "Jsem nesmírně rád, že jsme ukončili sérii proher a zvládli tohle domácí utkání i pro všechny fanoušky, kteří nás přišli podpořit. První poločas se nám povedl na jedničku. V druhém poločase jsme sice dvakrát inkasovali, ale chtěl bych hráče pochválit za posledních 10 minut, kdy jsme museli bránit power-play a také oslabení po vyloučení Jelínka. Rozhodlo naše nasazení a velká chuť vyhrát.”

Statistiky

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577