Českobudějovické Dynamo dorazilo do Chrudimi ve výrazně okleštěné sestavě a s malým počtem hráčů do pole nedokázalo Chrudim příliš dlouho vzdorovat. V prvním poločase se hosté ještě drželi a vyráželi do nepříjemných protiútoků, z nichž dokonce hned dva proměnili, ve zbytku času ale dominovala Chrudim.

Domácí se dostali do vedení po první trefě Pavla Drozda, čímž odšpuntovali velké gólové galapředstavení. Do půlky stihla Chrudim celkem sedm branek, ten pravý koncert ale rozjela až po přestávce. Hrálo se pouze na jedné polovině hřiště, brankář Křížek nevěděl, kam dříve skočit a i přes velké množství inkasovaných branek, si připsal další řadu vynikajících zákroků a byl rozhodně nejlepším hráčem Dynama v utkání.

A komu to z chrudimských hráčů nejvíce lepilo? Hned dva hattricky zaznamenal Pavel Drozd, jeho bratr David stihl jeden gól a sedm asistencí. Po třech gólech stihli ještě zapsat Max a Matěj Slováček. Chrudim ve výsledku porazila Dynamo České Budějovice 20:2!

Pavel Drozd (hráč FK Chrudim, v utkání 6+1): „Budějovice přijely v nekompletní sestavě a tím nám zápas dost ulehčily. Měli jsme ještě další šance, mohlo nám tam toho spadnout daleko více. Branky padaly po jednoduchých, sehraných věcech a pro nás jedině dobře. Potřebovali jsme se střelecky chytit, protože poslední zápasy nám to příliš nevycházelo. Pro naše sebevědomí je toto velmi důležitá výhra.“

Vojtěch Vejvar (trenér Dynamo PCO České Budějovice): „První poločas předvedeme solidní, zodpovědný výkon. O poločase si řekneme, že do toho druhého nastoupíme stejně, a pak se stane něco neuvěřitelného. Nekoncentrovanost a síla hostů znamená totální debakl. Mrzí mě to i kvůli skvěle chytajícímu Křížkovi, který chytil dalších x branek. Nedá se nic dělat. Chrudimi gratuluji a nám nezbývá než zvládnout nyní tři po sobě velmi důležitá utkání!"

Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004