Sparta vstoupila do utkání ve velmi vysokém tempu, už ve 2. minutě se prosadila nová akvizice v rudém dresu Joao Neves. Minutu na to se prosadil i Martin Hora. Podruhé v utkání se o pět minut později prosadil opět Neves. Poté nastala krasojízda Lukáše Křivánka, který během dvou minut završil perfektní hattrick – 6:0. První půli uzavřel svým hattrickem i Joao Neves.

Sparťané se v druhé půli nadále drželi své hry, hosté však oproti první půli byli pozornější v obraně. Gólový účet utkání uzavřel ve 31. minutě gólem přes celé hřiště brankář Cristiano, který dokázal potrestat soupeřovu power-play.

Beni Simitči (trenér Sparty): „Dnes konečně můžu pochválit všechny hráče za to, jak hráli, bojovali a fungovali jako tým. Paradoxně, když nám chybí zraněný Azem Brahimi a Angellot, který letěl domů kvůli rodinným záležitostem. Kluci hráli jako opravdoví sparťani, bez ústupků a velkou jistotou vepředu i vzadu. Nové posily Bernardino a Neves se předvedli parádně, Felipe přiletěl a šel rovnou na zápas, i tak předvedl výborný výkon. Šanci dostal i sparťan Plánička, kterého jsem objevil na fotbale. Děkuji všem za odvedenou práci. Takto se má hrát za Spartu!“

Jakub Němec, trenér Olympiku: „To, co jsme předvedli v prvním poločase nemá obdoby. Do utkání jsme vstoupili jako bychom nehráli na Spartě, ale proti nějakému okresnímu týmu. Vůbec jsme neplnili to co jsme si řekli. Naopak Sparta hrála to co jsme chtěli hrát my a využila našich naprosto naivních ztrát míčů na jejich polovině. Všech 7 branek jsme dostali po brejcích Sparty a to je ostuda. A čím vyšší bylo skóre, tím víc jsme se trápili i v naší koncovce. I přesto, že jsme měli více střel tak se nedařilo proměnit absolutně nic, ani nejvyloženější šance. Za obranou hru, nasazení a chyby v prvním poločase jsme si však takhle prohrát zasloužili. Výsledek je sice dost krutý, ale doufám, že už si alespoň konečně uvědomíme, že takhle to dál nejde. Tým má na to, aby takovéto zápasy zvládal a vítězil.”

Statistiky

Kde se hrálo

Praha | Řepy

Více
Adresa Na Chobotě 1420/16, 163 00 Praha 6 Řepy
Kategorie Kategorie A
Kapacita 400
Rozměry 40 x 20 m
Povrch EUROswing 78 S/omnisports speed
Telefon 222204103