V prvním poločase se hrál vyrovnaný futsal, hosté se dobře pohybovali, napadali slávistickou rozehrávku a měli také první šance, při kterých se musel vytáhnout v brance Adam Vondráček. Jediným slávistickým střelcem v první části utkání byl nakonec Matúš Ševčík, který se štěstím otevřel v deváté minutě skóre - jeho střela se odrazila od jednoho z obránců a zapadla do sítě. Rapid ale po vydařené akci minutu před přestávkou vyrovnal, Martin Gajdoš dostal přihrávku od Petra Tichého a poslal míč z první bodlem pod břevno.

Po změně stran naskočil do hry Radim Záruba a Slavia výrazně přidala na intenzitě hry a začala využívat nacvičené kombinace. Po jedné z nich Jan Křemen uvolnil šikovně Igora Leovského, který vstřelil zřejmě nejsnažší gól své kariéry, když jenom dovezl míč do prázdné branky. Diváci v hale ale čekali dalších jedenáct minut na další branku, slávisté pouze několikrát nastřelili brankovou konstrukci. Zlomovým momentem tak byla umístěná Zárubova střela, která zaplula do sítě pět minut před koncem. Další dvě opravdu povedená zakončení pak ještě předvedli Jan Homola a jeho jmenovec Křemen a Slavia poprvé v historii porazila Rapid Ústí nad Labem. Naladila se tak na pozitivní vlnu před úterním televizním derby.

Matúš Ševčík (Slavia): "Nebyl to jednoduchý zápas, Ústí hrálo dost aktivně, byli pohybliví, těžko se nám na to zvykalo, nedokázali jsme se s tím v prvním poločase vyrovnat, takového soupeře jsme z té spodní části tabulky ještě neměli. Po přestávce jsme si řekli, co je třeba změnit, chtěli jsme hrát nacvičené situace, kterých jsme v prvním poločase nevyužívali. Oni fyzicky trochu odešli a my jsme si už výsledek pohlídali.

Matěj Čapek (Rapid Ústí nad Labem): "V prvním dějství se nám podařilo navázat na výkon z prvního poločasu proti Svarogu a favorizované Slavii jsme byli vyrovnaným protivníkem. Bohužel se projevila naše dlouhodobá bolest jménem začátek druhého poločasu. Právě na začátku druhého poločasu se Slavie dostala opět do vedení a zlepšeným výkonem utkání dotáhla k zaslouženému vítězství, ke kterému jí gratuluji."

Statistiky

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579