Po úvodním oťukávání přišla v 6.minutě první branka. Chybka Helasu na vlastní polovině byla osudová, míč si vzal ADRIANO a prudkou ranou pod břevno prostřelil gólmana Daňka – 0:1. Domácí tým se snažil protlačit přes technicky hrajícího soupeře.Helas byl stále nebezpečnější a hlasitě si říkal o vyrovnání. Branka ale padá na opačné straně. 16. minuta a přišla rychlá akce hostujícího týmu, kterou elegantním lobem zakončil z levé strany FELIPINHO – 0:2. Spokojenější jdou tedy do kabiny hosté.

Helas se i přes dvougólové manko nevzdává naděje na body. Do druhé poloviny utkání jde s odhodláním s Teplicemi srovnat krok. Ve 30.minutě měli domácí obrovskou šanci na kontaktní branku, ale Hůla se předvedl skvělým zákrokem, kterým udržel svoji neprůstřelnost. 33.minuta a zdá se, že je hotovo. Svarog po brazilské kombinaci odskakuje na rozdíl tří branek. Autorem gólu je opět FELIPINHO – 0:3. Minutu po třetí brance Teplic se ale Helas vrací do hry. Domácí rozehráli autové vhazování opravdu ukázkově, míč do nohy dostal JAKUB SZNAPKA a ranou z první dává gól – 1:3. Zápas graduje a střídají se zajímavé situace na obou stranách. 37.minuta a hosté si berou tříbrankové vedení zpět na svoji stranu! Po zisku míče prostřelil gólmana domácího týmu VARELA – 1:4. Poslední slovo měl ale Helas. 38.minuta a k vidění je dobře sehraná akce při hře bez brankáře, na jejímž konci zamířil pod břevno MILAN SVOBODA – 2:4. Více branek už nepadlo, a tak Helas poprvé v této sezóně na domácí půdě nebodoval. Neztratil ovšem svou tvář a určitě má na co v dalších utkáních navazovat.

Tomáš Künzl (asistent trenéra, Svarog FC Teplice): "Jak to bývá už u nás zvykem, nás tu v hale Vodova nečekalo lehké utkání. Soupeř se nás snažil potrápit a rozhodit z rytmu, ale za mě velmi zajímavé utkání, které jsme zvládli zaslouženě výhrou."

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): "Z našeho pohledu jsme odehráli dobré utkání za které mohu kluky pochválit. Teplice potvrdili svoji velkou herní a individuální kvalitu o kterou se mohli opřít v rozhodujících momentech jednotlivých pasáží utkání."

Statistiky

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152