Chrudimští vstoupili do utkání aktivně. Vedení se ujali již ve třetí minutě po tvrdé ráně Tomáše Koudelky, který využil přesného pasu Martina Doši. I přes spoustu šancí se skóre do poločasu již nezměnilo, Liberečtí dobře bránili a do druhé půle si tak nesli nadějný výsledek.

Po poločasové přestávce se však naplno ukázala kvalita Chrudimi, která během čtyř minut dalšími dvěma brankami rozhodla. Chrudim přidala zásluhou Davida Drozda v 21. a 24. minutě dvě branky -  první po dorážce z bezprostřední blízkosti, druhou po nádherné přihrávce od Doši před prázdnou bránu.

Následně dokázal právě slovenský futsalista Martin Doša zahodit pokutový kop, který gólman Vogt skvěle zlikvidoval. Ani to ale nevyhodilo chrudimské barvy z tempa. Ve 34. minutě se po rohovém kopu prosadil prudkou střelou Everton, jenž zvýšil již na rozdíl čtyř gólů. Poslední branku zápasu vstřelil Malý, který si v 38. minutě narazil s Balogem a zblízka zakončil velmi pohlednou kombinaci.

Chrudim se tak po remízovém utkání s Teplicemi vrátila na vítěznou vlnu, Liberec porazila 5:0 a v letošním ročníku stále zůstává neporažená.

Dominik Balog (hráč FK Chrudim): „Měli jsme pomalejší začátek, nebyli jsme v plné sestavě, máme řadu zraněných. Zároveň jsme nehráli koncentrovaně, předvedli jsme dost nepřesností a technických chby. Po pauze se to hodně zvedlo, začali jsme presovat, zlepšili přihrávky i střelbu.“

Karel Vrabec (trenér FTZS Liberec): „Myslím si, že jsme odehráli slušný zápas hlavně v prvním poločase. Druhý poločas už Chrudim zvýšila obrátky a my udělali pár chyb, kterými jsme se dostávali pod tlak a z jedné takové jsme hned v první minutě druhého poločasu inkasovali a to nás zase srazilo na kolena. Jsem rád, že si takový zápas vyzkoušeli všichni hráči. Dnešní výkon je pro nás zase náznak toho, že jsme udělali dost práce a za to musím kluky pochválit.“

Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004