Úvod utkání si vzal pod svá křídla právě kouzelník Angellot, který si narazil s pivotem a otevřel tak ve třetí minutě zápasu gólový účet – 0:1

Liberec i přes nepříznivý vstup do zápasu dokázal skóre otočit, kdy srovnal na 1:1 JELÍNEK po narážečce s Bínou. Následně náš kapitán nastřelil míč před branku Pražanů a ten si do své sítě srazil Brazilec Neto – 2:1. Průběžné vedení se FTZS povedlo udržet a do kabin se tak šlo za příznivého stavu 2:1 pro domácí.

Druhý poločas měl obdobné parametry. Liberec důsledně v bloku bránil a chodil do přečíslení, které bohužel ani jedno nekončilo brankou. V poslední desetiminutovce se Sparta odhodlala ke hře power-play, což se jevilo zprvu jako chybný tah. Odrytou brankou netrefil 2x po sobě golman Dlask a po něm ani Baran, který orazítkoval tyč. Bohužel pro Severočechy se 4 minuty před koncem otočil na lajně hostující Křivánek a srovnal stav na 2:2. V závěru se přeci jen Pražanům power-play vydařila, kdy se přesně za háčky trefil Neto – 2:3

Frustrující Liberec ve snaze s utkáním něco udělat bohužel ještě 2x inkasoval a musel se smířit s hořkou porážku 2:5.

Hodnocení Karla Vrabce (trenér Liberce): "Zápas asi nejlépe vystihuje slovo zklamání. Celý zápas jsme měli 3 body na dosah. Utkání bylo o jednom gólu. Myslím si totiž, že kdybychom vstřelili třetí gól, tak už zápas nepustíme. Když se soupeři podařilo vyrovnat, tak nás to zlomilo. Další branky pak přišly po snaze s výsledkem ještě něco udělat. Nemám hráčům moc co vytýkat. Byla tam opět obrovská bojovnost a chuť. Cením si, že jsme už v prvním poločase dokázali otočit z 0:1 na 2:1 a pak zápas za tohoto stavu držet. Myslím si, že dnes nevyhrál lepší tým.”

Hodnocení Beniho Simitčiho (trenér Sparty Praha): "Zápas se mi vůbec nehodnotí dobře, nejsem vůbec spokojený s děním na hřišti. Vyhráli jsme zaslouženě, protože celý druhý poločas jsme šli za vítězstvím víc, takže otázkou bylo jen kdy to otočíme. Hráči se trápí jsou myšlenkově v křečích, nejsem spokojen s výkonem. Týmově jsme hráli špatně, děláme moc chyb, oba góly Liberce byly góly od nás. Jediné pozitivum je, že jsme vyhráli a utnuli sérii dvou proher.”

Statistiky

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577