V úvodních minutách byl v chrudimské sportovní hale paradoxně trochu aktivní Helas, jenže prakticky první kloudná akce Chrudimi přinesla hned první branku. Tomáš Koudelka připravil míč pro Matěje Slováčka, jenž hezkým dloubáčkem do protipohybu gólmana Daňka otevřel svůj střelecký večer. Zanedlouho se chrudimští fanoušci radovali podruhé, spolupráci bratří Drozdových zakončil neomylně Pavel Drozd a přidal tím uklidňující branku.

Tlak domácího týmu se postupem času zvyšoval, naopak brankář Dudu neměl mezi svými tyčemi příliš práce. V největší příležitosti si na něm zuby vylámal David Presl, který ale chybu Evertona na půlící čáře ani nadvakrát nepotrestal. Do konce poločasu stihla Chrudim ještě dva góly, druhou trefu přidal Matěj Slováček a poločasový stav 4:0 stanovil novopečený otec David Drozd, jenž krátce po závěrečné siréně zamířil rovnou na porodnický sál.

Ani po pauze Helas nijaký výrazně odpor nekladl, chrudimský trenér dal příležitosti i širšímu kádru, góly ale dávali stejní hráči, co v půli první. Druhou trefu v duelu zaznamenal Pavel Drozd, v polovině druhého poločasu zvýšil již na rozdíl šesti branek dorážkou Max. A v čase 33:56 kompletoval hattrick chrudimský kapitán Matěj Slováček. O nejhezčí gól v zápase se postaral pět minut před koncem Jaroslav Kubát, jenž zametl do šibenice pas Romana Mareše z rohového kopu.

Chrudim porazila Helas Brno 8:0 a v 1. Futsal lize stále zůstala neporažena.

Jaroslav Kubát (hráč FK Chrudim): „Helas má letos hodně dobrý tým, kluci spolu hrají dlouho a ví o sobě. My jsme ale dokázali ukázat věci, kterým se na tréninku věnujeme, a bylo vidět, že tam je z naší strany progres. Odvedli jsme dobrou práci, ale stále je ještě na čem pracovat.“

Jakub Sznapak (hráč Helasu Brno): „Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře, Chrudim nás dnes přehrála po všech stránkách a ukázala se ve svém nejlepším světle. Téměř do ničeho nás nepustila, na druhou stranu náš nedobrý výkon jim cestu za vítězstvím moc neztížil. Po minulých vydařených zápasech tedy dostáváme tvrdou facku, která nás posazuje zpět na zem a ukazuje, že je stále na čem pracovat."

Statistiky

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma