Vstup do utkání se Démonům poved, když už ve čtvrté minutě dostal Lípu do vedení Bialek, který dokázal na zadní tyči zužitkovat rozehru přímého kopu Havrdy – 1:0. O chvíli později přišla tříbranková minuta, nejprve si v šesté minutě navedl míč do středu Zdržálek a prostřelil Lecjakse – 1:1. O pár vteřin později dokázal zmatku v domácí obraně využít Babovák a dostal Mělník do vedení 1:2. Golovou minutu uzavřel o pár vteřin později Bialek, který dokázal po pasu od Fichtnera přehodit Šandu a srovnal na 2:2. Do vedení se dostali Démoni paradoxně ve chvíli, kdy měl Mělník něco málo více ze hry. Fichtner dostal míč s odrazem od obránce k nohám Bialka a ten dokázal ve čtrnácté minutě strhnout vedení na stranu Démonů – 3:2. Několik vteřin před odchodem do kabin přišla na polovině hřiště chyba Gabča, který hasil svou chybu faulem, za což obdržel žlutou kartu. Mrzet ho to mohlo dvakrát tolik, protože následný volný kop proměnil po přihrávce Havrdy, čtyři vteřiny pře koncem poločasu, Fichtner a dostal Démony do vedení o dvě branky – 4:2. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Ve druhém poločase se dlouho hrálo bez branek, větší šance mněli Démoni, přesto se v jednatřicáté minutě prosadil Mělník, když se po rohu Gabča prosadil osamocený Prejsa – 4:3. O dvě minuty později si Démoni vzali dvoubrankové vedení zpět, když po rohu Maura dostal Fichtner spoustu čas, kdy si mohl vybrat, jak zakončí, nakonec uklidil míč k pravé Šandově tyči – 5:3. Další branka už nepadla, i když poslední čtyři minuty dohrával Mělník v power-play.

Démoni dokázali zvítězit ve třetím zápase v řadě, trenéra Karla Kruliše muže potěšit týmový výkon celého týmu, dobrým výkonem se prezentoval brankář Lecjaks i nová posila Karel Rozboud. Nejlepším hráčem zápasu byl, ale jasně Bialek, který zblokoval nejednu šanci Mělníku, navíc přidal tři branky. Příští ligový zápas odehrají Démoni 17.10., kdy budou zajíždět na půdu Rapidu Ústí nad Labem. Předtím ještě Démoni odehrají osmifinále poháru, kdy se ve středu 13.10. představí na domácí půdě proti Interobalu Plzeň.

Karel Kruliš (trenér Démonů): "Po dobře zvládnutém zápase v Českých Budějovicích jsme hned po třech dnech hráli další těžké utkaní s Mělníkem, který má ve svých řadách opravdu výborné hráče. Věděli jsme, že jen stoprocentní koncentrací a soustředěností na obranu, může přijít dobrý výsledek. A ten se dostavil v podobě vítězství, které je pro nás nesmírně důležité pro další práci k záchraně v soutěži. Dnes jsme předvedli fantastický týmový výkon, organizaci a soustředěnost, a ve dvou případech skvělé výkony jak Brankaře Lecjakse, tak včerejšího střelce Bialeka."

Jakub Němec (trenér Olympiku): "Z utkání jsem zklamaný, za prohru si můžeme naprosto sami. Věděli jsme, že když zvítězíme tak do pátku jdeme na čelo tabulky. Ale místo toho, abychom byli o to víc hladoví, tak to vypadalo, že nechceme zvítězit. Naší naivitou a nedůrazem při bránění jsme všech 5 branek dostali po našich chybách ze standartních situací soupeře. To se absolutně nesmí stát. Navíc Lípa hrála velmi hluboko a skvěle bránila. My jsme celý zápas bušili do jejich obrany jak hluchý do vrat, bez nějaké futsalové myšlenky. A když už jsme si vytvořili nějaké šance tak to pochytal skvělý českolipský brankář. Možná je ale dobře, že taková facka přišla. Musíme si utkání rozebrat a poučit se z toho."

Statistiky

Kde se hrálo

Č. Lípa | MSH

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602793982