Liberečtí důsledně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Svou šanci na vstřelení branky nevyužil Honza Díl a následně ani Viktor Žampa, který se řítil sám na Vahalu. Vše nasvědčovalo tomu, že první dvacetiminutovka skončí smírně 0:0. Bohužel pro FTZS se Plzeň 7s před koncem přeci jen prosadila – 0:1

Do druhého poločasu vstoupila lépe Plzeň, která využila laciné ztráty uprostřed hřiště a Vnuk navýšil na 2:0 pro Interobal. Liberečtí se dočkali zaslouženého snížení ze sálovek TOMÁŠE JELÍNKA – 1:2. Následně obdržel Honza Díl druhou ŽK a utkání dokoukal z tribuny. V oslabení se hráčům dařilo čelit tlaku ze strany Plzně. Smolný moment nastal ve 30. minutě, kdy přihrávku Vnuka ztečoval do vlastní sítě Tomáš Vobořil – 1:3. Poslední slovo v zápase si vzala opět Plzeň. Seidler se prosadil z levé strany a udělal tečku za utkáním.

Liberec se snažil zápas zdramatizoval a chodil do power-play. Bohužel hráči žádný velký tlak na úřadující mistry nevyvinuli a museli se tak smířit s prohrou 1:4.

Karel Vrabec (trenér Liberce): "Myslím si, že to byl dobrý zápas a že se divákům musel líbit. Jsem spokojený s nasazením a jak do toho kluci vlétli. Zatím nám chybí trocha futsalového štěstí, protože jsme opět dostali trochu smolné góly. Je škoda, že jsme lépe nevyřešili některé brejky a nezdramatizovali tím více zápas. Soupeři gratuluji k zisku 3 bodů.”

Michal Seidler (hráč Plzně): "Jak jsem říkal před utkáním, nečekal nás v Liberci vůbec lehký zápas. Liberec hrál velmi dobré utkání, hrál agresivně a velmi dobře bránil. My si vytvářeli šance, které jsme nepromenovali, to samé ale i soupeř. Nakonec jsme si zápas pohlídali a zvítězili. Jsem rád za tři body, Liberec doma moc prohrávat nebude.”

Statistiky

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577