V prvním poločase se hrál hodně taktický futsal, Slavia však nepouštěla svého soupeře do šancí a  důsledně bránila.Ve čtvrté minutě rozehrál z autu Filip Vaktor přesně na Zdeňka Slámu, který perfektním dotekem poslal míč za Cristianova záda, když se míč paradně odrazil od břevna. Slávisté měli i trochu smůlu, když Daniel nastřelil tyč. V desáté minutě přišlo vyrovnání, Azem Brahimi se dostal do průniku po levé straně, udělal kličku Marku Karpiakovi a zařídil vyrovnání.

Po přestávce šli slávisté za vítězstvím. Do hry naskočil David Jošt a hned na první dva doteky předvedl nádhernou futsalovou akci, obhodil si obránce a nádherně zakončil. Slavia vedla 2:1. Třetí branku zařídili Matúš Ševčík a Igor Leovski v přesilovce tři  minuty před koncem. Ránu slovenského reprezentanta ohlídal na zadní tyči jeho makedonský spoluhráč a dovezl míč do sítě. Na rozhodujícím momentu má podíl také Jošt, kterého u stolku časoměřičů nešetrně fauloval Carlinhos a za svůj zákrok byl vyloučen. Slávisté pak s přehledem ubránili power-play soupeře a mohli oslavit vítězství v derby s nadšenými fanoušky v hale.

Komentáře po utkání:

David Frič (trenér Slavie): "Zápas byl hodně takticky svázaný, ale tří získaných bodů si velice vážíme. Já jsem to říkal v minulém rozhovoru, že to bude v derby nejdůležitější. Mrzí mne inkasovaná branka, protože jsme měli do té doby zápas pod kontrolou, vyrovnání naás na nějaký čas vykolejilo. Davida Jošta jsme nechtěli nasadit od začátku, protože ho Carlinhos ve čtvrtfinále dobře odbránil. Měli jsme s ním nějaké taktické plány, jsem rád, že mu to takhle vyšlo, že nejenom vstřelil gól, ale že také byl u dalšího klíčového okamžiku."

Beni Simitči (trenér Sparty): „Rozhodla naše nezkušenost. Jedna chyba při bránění nás stála Joštův gól, i to co se dělo potom. Řekl bych, že soupeř byl právě o tu jednu chybu lepší. Začali jsme vlažným tempem, nelíbilo se mi prvních deset minut, což jsem klukům říkal, ale také měli světlé momenty, kdy jsme chvílemi byli lepší. Zápas klidně mohl skončit remízou.“

Statistiky

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579