Chrudim vlétla do utkání ve velkém stylu a už ze své první šance otevřela skóre, když se po narážečce s Maxem ocitl u lajny osamocený Balog, který prostřelil Kirova – 0:1. Na druhou branku nemuseli čekat diváci dlouho, protože ve 3 minutě, kdy si střelec první branky a nahrávač prohodili role, když Balog našel pře prázdnou brankou Maxe a pro něj už nebyl problém uklidit míč do sítě a Chrudim hned na začátku zápasu vedla 0:2. Další branku přidala Chrudim v 8 minutě, když dokázal Max propasírovat míč přes ruce Kirova do branky – 0:3. Do konce poločasu přidala ještě jednu branku, když v 15 minutě završil Max hattrick, povedenou střelou z první do horního rohu Českolipské branky – 0:4. Tímto výsledkem skončil první poločas a nutno dodat, že pro Démony by tento výsledek milosrdný, když za Kirovem několikrát zazvonila branková konstrukce. První poločas ze strany Démonů lze hodnotit dvěma pohledy, prvních deset minut Chrudim zápas ovládala byl všude první a bylo pro Českou Lípu štěstí, že prohrávala jen o tři branky. Druhou část prvního poločasu už se Démoni dostali do zápasu a nedovolili už Chrudimi tolik šancí, přesto ještě stihl do konce poločasu završit hattrick Max.

Druhý poločas byl ze strany Démonů podstatně lepší, zlepšila se hlavně obranná hra a Chrudim už neměla tolik příležitostí a když už se nějaké dostala, tak v brance Démonů stál druhý poločas bezchybný Kirov, nebo zastavila Chrudimské brankové konstrukce, a tak jedinou branku druhého poločasu vstřelil Fichtner, který se dokázal uvolnit ve středu hřiště a ve 37 minutě uzavřel skóre zápasu na konečných 1:4 z pohledu Démonů.

Druhý zápas Démonů v nové sezóně nakonec první body do tabulky nepřinesl, i když za předvedený výkon ve druhé půli se Démoni nemusí vůbec stydět. V tomto utkání musíme vyzdvihnou výkon dvou hráčů, a to na domácí straně brankáře Kirova, který druhý poločas takzvaně zamknul branku a nedovolil Chrudimi skórovat a na hostující straně výkon Maxe, který k šesti bodům ze zápasu s Ústím na Labem přidal další čtyři body, za tři branky a jednu asistenci.

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa): "Zápas, ve kterém na nás Chrudim vlétla ve velkém tempu, byl pořádný kolotoč, ale od desáté minuty jsme se srovnali s tempem soupeře a zodpovědně jsme bránili. I když tyče zvonily, jako zvon v kostele, řekl bych, že ve druhé půli se Chrudim zatáhla, nechala nás tvořit a chtěla chodit do brejků, ale podržel nás brankář Kirov. Podařilo se nám vstřelit branku a korigovat výsledek. Kluky chválím za skvělý přístup a bojovnost."

Tomáš Koudelka (hráč FK Chrudim): "Odehráli jsme excelentní první poločas, ve kterém jsme dokázali vstřelit čtyři góly a několikrát nastřelili brankovou konstrukci. Ve druhé půli šla naše kvalitu dolů, a i přes nějaké další šance jsme výsledek nedokázali vylepšit. Navíc jsme z ojedinělé střely bohužel inkasovali. První poločas je pro nás velkým příslibem, a pokud budeme takto hrát celý zápas a proměňovat šance, tak budeme spokojeni."

Statistiky

Kde se hrálo

Č. Lípa | MSH

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602793982